Dobra figura to bezcenna lokata

Dobra figura to bezcenna lokata

r viol2 Dobra figura to bezcenna lokataz „Jessi” Wiolettą Mądrzyk, fotomodelką i Prezesem Agencji Reklamowo-Medialnej „Droga…Do Gwiazd” rozmawia Andrzej Kwaśniewski
Kobiet o wiek się nie pyta, ale podobno jest pani najstarszą, wciąż aktywną zawodową fotomodelką?

Ja też słyszałam takie opinie, ale głowy za to nie dam. Jedno jest pewne – choć młoda już wiekiem nie jestem, to w duchu wciąż czuję żar młodości.

Od dziecka marzyła pani o byciu modelką?

Prawdę mówiąc moja kariera zaczęła się trochę przypadkowo. Pierwsza sesja była wynikiem zaproszenia od fotografa, do którego zgłosiłam się po zdjęcia legitymacyjne. To on dostrzegł drzemiący we mnie potencjał i jako pierwszy uwiecznił w szczególny sposób na kliszy fotograficznej. Gdy pojawiłam się z moimi zdjęciami w Internecie, to już akcja potoczyła się dużo szybszym tempem.

Udało się osiągnąć sukces?

Moim sukcesem jest to, że będąc już kobietą dojrzałą nadal jestem zauważana i otrzymuję dużo zleceń na sesje fotograficzne. Zdjęcia z moim wizerunkiem nieraz pojawiały się na różnych wystawach fotograficznych. Miałam również okazję brać udział w wyborach Miss Holly Model Look gdzie zakwalifikowałam się do ścisłego półfinału pokonując dużo młodsze od siebie dziewczęta. Sukcesem jest dla mnie też możliwość współpracy z czołowymi na naszym rynku fotografikami, dzięki czemu mogę czasem pomóc przebić się na rynek osobom, które się ode mnie uczą tej sztuki.

W jakich sesjach bierze pani najczęściej udział? Jakie należą do pani ulubionych?

Bardzo lubię sesje z odrobiną adrenaliny i gry aktorskiej. Cieszę się, gdy nie wymaga się ode mnie tylko prezentacji ładnego ciała, ale po prostu wymaga profesjonalizmu, w szerokim tego słowa znaczeniu. Wtedy czuję, że się naprawdę realizuję.

czytaj całość – na końcu galeria zdjęć!

Mówi się, że prawdziwą karierę można zrobić w Paryżu, Nowym Jorku, Mediolanie… w Polsce – koniecznie w Warszawie. A pani, jak widać doskonale radzi sobie w Częstochowie, jak to jest możliwe? Zawsze tak było?

Karierę robi się nie dzięki miejscu pracy lub zamieszkania, ale dzięki wytrwałości. Oczywiście, nie zawsze byłam docenianą fotomodelką, bo to dopiero przyszło po pewnym czasie. Dzisiaj tak naprawdę jest znacznie łatwiej niż za dawnych czasów. Po pierwsze, łatwo możemy się zaprezentować w Internecie, a po drugie korzystam już z systemu referencyjnego, czyli poleceń od osób, z którymi kiedyś się już zetknęłam, z którymi pracowała. Jako ciekawostkę dodam, że jestem polecana nawet fotografom, którzy kończą szkoły i nie znają jeszcze za dobrze rynku – w ten sposób starsi koledzy czasem ułatwiają im zadanie.

Najmilsza i z drugiej strony najgorsza chwila w mojej karierze, to…?

W mojej karierze zawodowej najmilsze chwile są wtedy, gdy mam poczucie dobrze wykonanej pracy, kiedy widzę doskonałe wyniki współpracy z fotografem. Może jest w tym trochę narcyzmu, ale cieszy mnie, jak dobrze wychodzę na zdjęciach i inni to doceniają, zresztą jak każdą kobietę.

Najgorsze chwile są natomiast wtedy, gdy spotykam się z osobami, które traktują życie bardzo zaborczo i nie wahają się manipulować innymi, ale nie chcę rozwijać za bardzo tego tematu.

Teraz zajmuje się pani również szkoleniem, edukacją kandydatek na fotomodelki? Czego te młode dziewczęta jeszcze nie wiedzą, czego muszą się nauczyć?

Kładziemy duży nacisk na obycie z aparatem, na sztukę pozowania jak i ogólne wiadomości z zakresu fotomodelingu, jak i naukę bezproblemowego komunikowania się z ludźmi . Każda fotomodelka powinna też znać podstawy wizażu i stylizacji. To prawda, że w większości sesji będzie towarzyszyć nam wizażystka, ale bywa też tak, że dzwoni do nas fotograf i informuje, że za pół godziny trzeba się stawić na sesję w centrum miasta. Bez umiejętności dbania o siebie dosłownie każdego dnia nawet wizażystka nam nie pomoże.

Co wyróżnia pani Agencję spośród wielu innych?

Mając na uwadze promocję nowych osób, stawiających pierwsze kroki w karierze, uruchamiamy „poczekalnię”. Poczekalnia umożliwia osobom nie posiadającym doświadczenia, jak również profesjonalnego portfolio na prezentację w naszym Serwisie, co umożliwi zapoznanie się z ofertą ewentualnym
zleceniodawcom. Naszym celem jest promowanie osób, które marzą o zaistnieniu w branży modelingowej, reklamowej i aktorskiej. Korzystamy z możliwości współpracy z wybitnymi osobami, które zajmują się profesjonalną fotografią. Zwiększamy możliwości otrzymania ciekawego zlecenia! Zajmujemy sie wyszukiwaniem zleceń dla osób. Współpracujemy również chętnie z modelkami i modelami, którzy nie mają lub nie chcą mieć jednego opiekuna i pozostawiają u nas jedynie swoje materiały fotograficzne. Oczywiście mamy świadomość, że nie wszyscy zrobią karierę, ale osoby, które mają mniej szans po prostu o tym wiedzą.

Jak pani ocenia nasz rodzimy rynek modelingu i fotomodelingu?

Ten rynek ciągle się rozwija i ewoluuje. Kilka lat temu praktycznie nie istniało coś takiego jak fotomodeling – ludzie kupowali wszystko, co pojawiało się w sklepach, więc reklama nie była potrzebna, a to ona jest głównie motorem napędowym fotomodelingu (poza momentami, gdy mamy do czynienia ze sztuką dla sztuki). Dzisiaj ta różnica pomiędzy polskim a światowym fotomodelingiem coraz bardziej się zaciera, choć ciągle jeszcze dziewczyny marzą o zrobieniu kariery na rynkach światowych – o podboju Europy i innych kontynentów. Nie ma się co dziwić – tam gdzie są większe pieniądze, tam się też więcej dzieje, ale i u nas nie brakuje ciekawych okazji i osób. Wystarczy zerknąć na prace ludzi, którzy ze mną współpracują w centrum szkoleniowym, aby stać się częścią tego wielkiego świata. Nie mamy się, czego wstydzić i często możemy być i dla tego „świata zewnętrznego” wzorem.

Co jest najważniejsze w pracy fotomodelki?

To bardzo dobre pytanie. Decydującego znaczenia nie ma wcale nasza uroda, ale osobiste predyspozycje. Jeżeli brakuje nam cierpliwości, nastawienia na cel, pokory i samodyscypliny, to kariery nie zrobimy. Praca fotomodelki wbrew pozorom nie polega też głównie na pozowaniu przed obiektywem, a na kontakcie z ludźmi. Trzeba potrafić się z nimi porozumiewać, słuchać ich i reagować na ich potrzeby.

Sporo słyszy się plotek o „niemoralnych propozycjach” składanych modelkom… zdarzały się takie sytuacje w pani karierze? Jak pani sobie z nimi radziła?

To normalne, że piękne kobiety wzbudzają zainteresowanie u płci przeciwnej i trzeba nad tym przejść do porządku dziennego. Gdy dostaję taką „niemoralną propozycję”, to zbywam ją jakimś żartem. Powiem szczerze, że to może być nawet miłe uczucie dla kobiety, bo dzięki temu czuje się doceniana. Najgorsze, gdy druga strona staje się za bardzo namolna – wtedy zrywam kontakt, bo lepszej metody nie widzę.

Sporo mówi się również o zakulisowym życiu modelek… jest takie kolorowe, barwne i bogate, jak myślą niektórzy, czy też jest to raczej „normalna”, ciężka praca, życie na walizkach, itp. – jak mawiają inni?

Na pewno mogę potwierdzić, że jest to bogate życie, choć raczej w różne doświadczenia. Spotyka się różne modelki. Dla jednych los uśmiecha się częściej, a dla drugich trochę rzadziej. Jeżeli się kocha swoją pracę, to odczuwane z tego tytułu satysfakcje często przesłaniają nam nasze trudy i nie stanowią one problemu. Prawdą jest jednak to, że ta praca niesie ze sobą wiele poświęceń. Sporą część naszego życia spędzimy w drodze, więc jeżeli ktoś lubi stabilne życie, to tu się raczej nie zrealizuje.

Zdradzi nam pani, jak dbać o swój wygląd? Jak zachować tak wspaniałą figurę?

Dobra figura, to bezcenna lokata. Jeżeli poważnie chcemy zaistnieć w fotomodelingu, to nie wystarczy cieszyć się pięknym ciałem, kiedy jesteśmy młode. Trzeba o siebie dbać, pielęgnować i utrzymywać w formie, a kiedyś zobaczymy, że to nam się opłaci.

Moje najprostsze metody, to zawsze dbać o to, aby się wyspać. Warto też dużo się ruszać – ja uwielbiam taniec i często to robię, bo z jednej strony dbam o figurę, a z drugiej jednocześnie trenuję sobie ustawienia do aparatu – spontaniczność czasami działa na mnie inspirująco. Oczywiście warto też dbać o prawidłowe nawyki żywieniowe.

Gdyby miała pani dać jakąś jedną, najważniejszą, najcenniejszą radę dla dziewczyn, które dopiero marzą o karierze fotomodelki, to byłoby to…?

Przypomina mi to trochę proszenie czarodziejskiej rybki, aby spełniło się nasze jedno życzenie. Jako dziecko zawsze w takich sytuacjach zastanawiałam się, dlaczego ktoś nie poprosił rybki, o nowy pakiet życzeń. W bajce, to było niemożliwe, ale w życiu bywa różnie. Zamiast udzielać tylko jednej rady chętnie zaproszę przyszłe fotomodelki na szkolenie, a tam dostaną tyle odpowiedzi ile będzie im potrzebne.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

[nggallery id=306]


dodajdo.com

Tags: , , , , , , ,

38 Komentarzy do “Dobra figura to bezcenna lokata”

 1. Yesy 29 grudnia 2010 at 03:11 #

  To prawda ta kobieta-byla modelka usuwa znajomych ze swojego grona jesli sie jej nie slodzi i nie pisze pozytywnych komentarzy…

  Yessy a co teraz sie z toba dzieje, fruwasz po swiecie zdobywajac nastepnych utrzymankow?

 2. Jarek 20 czerwca 2009 at 17:58 #

  Gratulacje Jessi.

  Pozdrawiam Serdecznie Jarek.

 3. redakcja 22 marca 2009 at 20:37 #

  Admin nie jest niczyim znajomym, bo nie ma znajomych, bo musi być i jest, jak żona Cezara – poza wszelkimi podejrzeniami (np. o znajomości). A poważnie mówiąc – a ja nie uznaję i nigdy nie uznam chamstwa w tym serwisie, w związku z czym, komentarza nie usuwam, chociaż mu się należy, ale „edytuję” – usuwając wulgaryzmy, którymi można się obrzucać pod budką z piwem, ale nie w tym serwisie.

 4. Marta Magierle 22 marca 2009 at 19:00 #

  P.S – admin ( znajomy) moze usuwac moje komentarze.. i tak (…- wycięte) nigdy nie uznam!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 5. Marta Magierle 22 marca 2009 at 18:59 #

  I kobieto idz sie leczyc… bo masz chyba jakies powazne kompleksy.. bo na razie je leczysz u swoich kochanków pomijając męża… POZDRO SIOSTRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Marta Magierle 22 marca 2009 at 18:57 #

  Żaluje, ze kiedykolwiek wstawiałam tej kobiecie pozytywne komentarze.. Byłam jej przyjaciółką dopóki byłam na internecie aktywna.. jezeli mnie nie było to Pani Jessika mnie miała serdecznie w dupie.. A jeśli byłam to byłam do wykorzystywania do pozytywnych komentarzy tak jak w tym serwisie.. Tak naprawde kobieta z niewiele wiekszym doswiadczeniem niz ja – czyli zwykla amatorka!!! Pozdrawiam wszystkich procz malo profesjonalnej jessi..

 7. Przyjaciolka 8 marca 2009 at 16:26 #

  P.S – Szczególną uwagę zwróciłabym również na pisownię słowa : ,,głubstwa” , bo poprawnie piszę się GŁUPSTWA -> Ehhh… Dzieci neostrady:) Ynteligentna:)

 8. Przyjaciolka 8 marca 2009 at 16:22 #

  ,,Ynteligentna ” – Po Twoim wpisie również można ocenić inteligencję . Naucz się lepiej pisać poprawnie albo korzystać ze słownika ortograficznego zanim udzielisz się w publicznej dyskusji . . Przyjaciółka , a nie ,,przyjaciułka” . I kto tu staję się popularny?:)

 9. Ynteligentna 8 marca 2009 at 13:12 #

  Przyjaciulko, ale glubstwa mowisz. Najszybciej rowijajaca się kobieta. 30 lat w udawanym modelingu i jedyny sukces to publikacja na stronie dla fetyszystow nazywana reklama ponczoch. Tempo rozwoju bardzo szybkie. Rozwijajaca się kariera w piatej dekadzie zycia.
  Gdzie ta kariera, gdzie ta uroda, gdzie ta inteligencja. Po tym wywiadzie widac inteligencje
  Buuuu ha haaaaa.

 10. Przyjaciolka 6 marca 2009 at 17:07 #

  Jessi jestes wspaniala kobieta , ktora niezwykle latwa droga doszla do sukcesu.. A łatwa tylko dlatego , ze na to zaslugujesz.. Brawo dla najszybciej rozwijajacej sie kobiety w tym kraju!! Piękno, intelekt, profesjonalizm, rozwijajaca sie kariera- to wszystko o czym moze pomarzyc kazda z kobiet.. Pozdrawiam!

 11. MartaM 6 marca 2009 at 16:59 #

  Ukłony dla mojej przyjaciolki Jessi za to jak daleko doszla.. Wspaniała kobieta z wielkimi osiagnieciami.. to jest to o czym kazda z nas marzy.. Pozdrowionka cieplutkie od Marty:*

 12. kerdej 18 lutego 2009 at 21:38 #

  Sukces to pojęcie względne, więc nie ma sensu o tym dyskutować. Jessice należą się słowa uznania za determinację i wyznaczanie sobie nowych i ambitnych celów. To prawda, że jest już kobietą dojrzałą, która ma za sobą gonienie na każdą sesję byle tylko zaistnieć na jakiejś okładce. Czy najważniejszą rzeczą dla fotomodelki jest wydrukowanie jej wizerunku na łamach którejś z gazet? Jeżeli tak, to takie osoby traktują swoją karierę bardzo płytko.
  Jessi, to osoba która wymaga od siebie dużo więcej – jej celem nie jest rzucanie się w oczy przechodniów mijających kiosk gdzieś na środku ulicy. Jej cel jest dużo bardziej skomplikowany i może dlatego nie każda osoba jest w stanie to pojąć.
  Nie ma sensu oceniać ją dzisiaj na podstawie wybranych zdjęć pojawiających się na jej lub innych stronach – oceniać ją będziemy w przyszłości po owocach jej pracy, ale wymaga to z naszej strony cierpliwości i skupienia.
  Na drodze do jej osobistego celu jestem jej kibicem i wierzę, że potrafi udowodnić wszystkim na co ją stać, wprawiając po drodze jej wrogów albo w zawstydzenie, albo w zazdrość, która przyniesie nowe ataki, ale którym się nie podda, bo cóż znaczy burza w szklance wody, gdy ma się dla siebie na zewnątrz sprzyjający klimat… Powodzenia :)

 13. Barabaszek 14 lutego 2009 at 19:27 #

  Co to jest sukces?. Sukces to działanie na najwyższym poziomie jednostki, przy zachowaniu równowagi miedzy wszystkimi płaszczyznami życia. Innymi słowy, jest to stan zamierzony i zrealizowany w przeciągu czasu. Miarą sukcesu są zrealizowane plany. Człowiek osiąga sukces, kiedy spełnią się wszystkie jego zamierzenia i plany. W tym miejscu dochodzimy do absurdu. Kobieta w mocno średnim wieku, po 20 latach „pracy” jako fotomodelka, za swój sukces uważa kilka zdjęć od marnych fotografów, zamieszczone na swojej hobbystycznej stronie, z marnym wywiadem między swoim kolegą. Doskonale wiemy, że każda modelka marzy o zaistnieniu co najmniej w magazynie modowym, lub nawet na okładce krzyżówek 50,100,500 panoramicznych. Pożałowania godne jest to, że jessice po ponad 20 latach wystarczają do osiągnięcia sukcesu jedynie takie osiągnięcia i głośno się z nimi obnosi. Taki sukces osiąga pierwsza lepsza modelka po kilku tygodniach. Jak niski musi być poziom samowartości osoby, kiedy takie osiągnięcia uważa za sukces. Z racji na wiek jest to bardziej niż śmieszne.

 14. L. 13 lutego 2009 at 19:34 #

  Panie Barabasz na pewno dopóki komuś sprawia przyjemnosć pozowanie , fotografowanie , oglądanie to warto to robić … :))) nie dla każdego wyznacznikiem „sukcesu” są pieniądze, zlecenia komercyjne itd.

 15. zkalibrowana 13 lutego 2009 at 19:28 #

  mat, jaką to osobowość ma jessi? Fotomodelka od ponad 20 lat i żadnego zdjęcia w publikacji, nudne wywiady między prezesem i prezesową. Samozwańcza gwiazda kiepskiego serwisu Fotoranking za własne sms-y. Jak to niewiele potrzeba niektórym do sukcesu. Wystarczy wydrukować sobie okładkę na płytę, kilka zdjęć na serwisach erotycznych, certyfikat csfif i sukces gotowy. Jessiko, zajmij się kabaretem, masz szanse na sukces. Teraz z twoim wiekiem i pomarszczoną twarzą przykrytą blurem jesteś jedynie śmieszna.

  • Przemek 29 grudnia 2010 at 03:02 #

   Zgadzam sie z powyzszym komentarzem !!!
   Ponadto zdjecia nie oddaja prawdziwego wizerunku, wszystko mozna wyretuszowac,a tak naprawde twarz jest zoorana juz zmarszczkami…no ale w tym wieku to juz czesto sie zdarza…
   Dbaj o siebie Jessy, moze uratujesz jeszcze resztki urody.

 16. XYZ 9 lutego 2009 at 12:47 #

  nudni już jesteście z tymi nudnymi komentarzami pod nudnym wywiadem!!!

 17. mat 9 lutego 2009 at 09:33 #

  hmm,zeby trwac w tym fachu trzeba wypracowac sobie mocna osobowosc i nie przejmowac sie tymi -niekonstruktywnymi- krytykami,jakimi wala z kazdej strony zawistni pstrykacze itd…
  Ty to masz Jessi ,wiec rob swoje..Powodzenia

 18. An 9 lutego 2009 at 06:37 #

  ;))))))))))))))))))))))))))

 19. Dariusz Cierpiał 9 lutego 2009 at 00:31 #

  Podobają mi się Twoje wypowiedzi. :)

 20. xax 9 lutego 2009 at 00:23 #

  Ten portal to koszmarny syf!!!!

 21. No1 7 lutego 2009 at 19:44 #

  Kiedy kolejne wywiady Jessi? Może tym razem TVN Style? Trzeba iść do przodu, co nie? I nie przekmuj się co Barabasss pisze. Muchy zawsze brzęczą, to nie powód jednak by się zniechęcać. Powodzenia.

  • kolega 29 grudnia 2010 at 02:54 #

   Jessy widzialem na zywo w 2010,koszmar,twarz pomarszczona a figura anorektyczki.
   Chyle czola fotografom,jak teraz latwo mozna wygladzic niedoskonalosci i odmlodzic czlowieka :)
   ale mam nadzieje ze juz w tym wieku ustapi ona miejsca mlodym modelkom.

 22. Meg 7 lutego 2009 at 12:54 #

  Gratulacje Jessi, jesteś przykładem wyrzeczeń dla tego zawodu. Utrzymanie takiej formy, jak Twoja, kosztuje dużo poświęcenia. Możesz cieszyć się tym, że jesteś przykładem, dla początkujących modeli i modelek, krótko mówiąc, jesteś gwiazdą. Czekam na to, aby zobaczyć Cię w innych czasopismach ;) Pozdrawiam Cię i życzę dalszych sukcesów.

 23. Barabasz 7 lutego 2009 at 09:03 #

  Babsztynie. Kiedy ty zmadrzejesz. Na karku piecdziesiatka a tobie modelingu sie zachciało. Prawdziwa kariera, od fotografia do legitymacji. Modelka z doswiadczeniem a zero zdjec publikacyjnych nawet na pudelku po butach. Wlosy jak u czarownicy a rece jak plugiem pole przeorane. Jakie ty masz zlecenia? Od kogo masz zlecenia. Z ciebie już na zagranicznych forach jaja robia. Szkoda ze o tym nie wiesz

  • NN 29 grudnia 2010 at 03:23 #

   Barabaszu nie obrazaj Jessi z tym wiekiem,bo piecdziesiatki jeszcze nie ma chociaz w rzeczywistosci na tyle wyglada!
   Z resztą twojego komentarza calkowicie sie zgadzam , jaja to ona ostatnio sobie sama z siebie robi…kto zna ten wie !

 24. Bo 7 lutego 2009 at 02:19 #

  raczej banały…

 25. ija 7 lutego 2009 at 00:25 #

  najlepszy dowód że nie tylko 16latki mają szansę na karierę

 26. pokrzyfa 6 lutego 2009 at 17:15 #

  wspaniala sympatyczna zyczliwa osboa :)
  nie znam osobiscie ale mam nadzieje ze poznam :)

 27. malarz1977 6 lutego 2009 at 13:54 #

  Wioleto,
  jesteś wspaniałą, cudowną kobietą i przy tym fantastyczna modelką.
  Gratuluje Ci sukcesu.

 28. fomart 5 lutego 2009 at 19:24 #

  pozdrawiam

 29. pokrzyfa 5 lutego 2009 at 18:23 #

  Nie znam osobiscie ,lecz po samych rozmowach przez gg moge stwierdzić ze jest to osoba bardzo życzliwa, pomocna symaptyczna …jaka Tylko może być
  mam nadzieje ze kiedys nadarzy sie okazja by sie poznac :) bylo by mi niezmiernie miło :) poznać tak wszechsronną osobę :)
  pozdrawiam :)

 30. Karola 5 lutego 2009 at 18:06 #

  Pani Jessi tak serdeczna ,dobra osobe i zaraz sliczna to szczescie spotkac.Nieraz pani udowodniła ze ze w pani sercu jest sama dobroć,teraz sprawdza sie to kolejny raz.Jest pani jedna z najciekawszych twarzy w fotomodellingu.Pogratulowac.

 31. peterart 5 lutego 2009 at 15:47 #

  pozdrawiam Jesii:)

  • aniol 3 kwietnia 2011 at 15:04 #

   noi znowu wpis od fana ktorego Jesi olala hahaaa.glaby kapusciane myslicie ze ona niewie ze wpisuja sie tu chlopy na ktorych ona puszcza pawia,miedzy innymi placzacy stary grzyb krakowianin.ona juz zaszla tak daleko ,ze stac was wykupic ,siedzi w stanach i ma wasze wpisy w dupie

 32. Pablo 5 lutego 2009 at 15:24 #

  Nie często spotyka się ludzi, którzy w tak cudowny sposób łączą profesjonalizm i życzliwość dla ludzi. Z wywiadu wynika że Pani Wioletta wspaniale łączy obydwie te cechy. Trzymam kciuki za wszystkie Pani plany.

 33. Cichutki 5 lutego 2009 at 15:21 #

  Zawsze rzeczowa i kompetentna, miła i uśmiechnięta:)
  Serdecznie pozdrawiam i życzę wielu sukcesów Wiolu

 34. Wesoly 5 lutego 2009 at 15:06 #

  Brawa dla Wioli – tak trzymaj :)


Dodaj komentarz

Stretch Marks Removal
Best Eye Cream
Stretch Mark Cream
Dark Circles Under Eyes
how to get rid of dandruff
Skin Id Reviews
Does Murad Work
how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactiv Work
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work