Las Gwiazd

Las Gwiazd

Polskie gwiazdy pomagają sadzić kolejny milion drzew w Beskidach. Jako Przyjaciele Drzew wspierają charytatywnie ogólnopolski program ekologiczny Moje Silne Drzewo, realizowany z inicjatywy firmy Żywiec Zdrój S.A.Drugą edycję programu Moje Silne Drzewo wspierają m.in. Mariola Bojarska – Ferenc, Agnieszka Cegielska, Katarzyna Cichopek, Dorota Czaja, Anna Dereszowska, Katarzyna Dowbor, Ilona Felicjańska, Ewelina Flinta, Dorota Gardias, Edyta Górniak, Magdalena Groszewska, Krzysztof Ibisz, Joanna Jabłczyńska, Bartek Jędrzejak, Beata Konarska i Paweł Konarski, Marek Kościkiewicz, Rafał Królikowski, Natalia Kukulska, Monika Mrozowska, Maciej Orłoś, Samuel Palmer, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Michał Piróg, Maja Popielarska, Maryla Rodowicz, Beata Sadowska, Przemysław Saleta, Maria Seweryn, Justyna Sieńczyłło, Małgorzata Socha, Leszek Stanek, Ewa Szabatin, Piotr Szwedes, Beata Tyszkiewicz, Katarzyna Walter, Weronika Wawrzkowicz oraz Katarzyna Zielińska.

Przyjaciele Drzew zgodnie stwierdzili, że harmonia człowieka z naturą jest ważna i należy wspierać projekty, które mogą się do niej przyczynić. Każda z gwiazd przygotowała własną wypowiedź o roli drzew w ich życiu, by inspirować innych do zmiany swoich nawyków na ekologiczne.

Wybrane wypowiedzi Przyjaciół Drzew II edycji programu Moje Silne Drzewo:
MARIOLA BOJARSKA – FERENC
Z przyjemnością włączam się do akcji Moje Silne Drzewo, bo sama od lat zachęcam Państwa do zdrowego stylu życia. Drzewa są tym dla ekosystemu, czym płuca dla człowieka. Oczyszczają powietrze, liście drzew w procesie fotosyntezy pochłaniają dwutlenek węgla i dostarczają tlenu. To niesamowite, że jedno drzewo może wyprodukować w przeciągu roku ponad 3 mln. litrów tlenu. Im jest ich więcej wokół nas tym czystsze powietrze. Drzewa są natchnieniem dla artystów: pisarzy, poetów, malarzy, projektantów mody. Miejscem wypoczynku dla ludzi, „domem dla ptaków , owadów i zwierząt”. Akcja Moje Silne Drzewo uwrażliwia ludzi na dbałość o naturę, o to co nas otacza , a w szczególności o drzewa. Dbajmy o nie!!!

KATARZYNA CICHOPEK
Czy wiecie, że drzewa mają wpływ na kształtowanie naszej psychiki i kultury? Lasy zajmują dziś 22% powierzchni Polski. Jednak we wcześniejszych latach pokrywały większość kraju i stanowiły źródło wielu produktów żywnościowych, co w konsekwencji znacznie wpływało na styl życia. W języku polskim występuje duża liczba popularnych nazwisk nawiązujących do nazw drzew: Modrzejewski, Dąbrowski, Sosnowski, Lipiński, Brzozowski etc. Drzewa mają wpływ również na mój styl życia. Od dziecka uciekam do lasu, żeby odpocząć, złapać oddech, wyciszyć się, wybiegać psa, pospacerować lub pojeździć na rowerze. Nie pozwólmy, aby lasy zajmowały tylko 22% naszego kraju, sprawmy, aby było ich coraz więcej!

ILONA FELICJAŃSKA
Tak bardzo brakuje nam dziś naturalnej zieleni, która koi nerwy, buduje intymność, przypomina o harmonii. Posadzić drzewo dzisiaj, to jak ofiarować piękno i witalność tym, którzy przyjdą po nas.

EWELINA FLINTA
Drzewa to dla mnie ukojenie. Za każdym razem, gdy czuję się źle, gdy zżera mnie stres, wystarczy, że choćby popatrzę na nie i już jest trochę lepiej… To moi przyjaciele. Uwielbiam je obejmować, mocno się wtulać i znieruchomieć na chwilę, tak jak one. Drzewa to synonim życia. To one dostarczają nam tlen, a pobierają dwutlenek węgla. Szkoda, że wielu ludzi nie pamięta o tym na co dzień… Nie ma ich, nie ma nas…

KRZYSZTOF IBISZ
Drzewa, tak jak nasze dzieci, są strzałą wypuszczoną w przyszłość. To one, niczym nowe pokolenie są świadectwem naszego spełnionego życia i tego, że nie istnieliśmy tylko dla siebie. Sam pamiętam, jak mając cztery lata, pomagałem dziadkowi sadzić wątłe, chude patyki, z których nawet nie przypuszczałem, że może coś wyrosnąć. Dziś z dumą patrzę na ten mały las, drzewa o grubych pniach i mocnych korzeniach, a w oku zawsze kręci się łza wzruszenia. Chciałbym, żeby moje dzieci wiedziały, że ich rodzina, jest tak silna, jak te drzewa, które zasadził ich tata.

JOANNA JABŁCZYŃSKA
Chwila wytchnienia w cieniu rozłożystego drzewa, rześki zapach zielonych liści, chropowatość kory, piękne obrazy przesuwające się niespiesznie pod powiekami. Życzę sobie i innym jak najwięcej takich przyjemnych momentów. Dlatego popieram projekt Moje Silne Drzewo. By nie zabrakło miejsca do odpoczynku.

MARCIN PAPROCKI I MARIUSZ BRZOZOWSKI
Drzewa, niezmiennie są dla nas jednym z najważniejszych punktów odniesienia. Chyba jak każdemu, przywołują czas beztroski i bezpieczeństwa – dzieciństwo. Nasz duet połączyły roślinne nazwiska. Żartujemy, że paprocie rosną najchętniej pod brzozami. Kwintesencją naszego logo jest cytat z wiersza Kory Jackowskiej: „w upalne, letnie popołudnie drzewo stanęło nam na drodze, z jednego pnia dwa drzewa rosły, przyrównaliśmy je do siebie”. Drzewa dla nas to nie tylko podmioty z wierszy i nazwisk – Mariusz na swoim kawałku ziemi, odziedziczonym po rodzicach, posadził dziesiątki prawdziwych drzew.

MAŁGORZATA SOCHA
Drzewa – kwitnące jabłonie – wiosna – motyle. Ciąg pozytywnych skojarzeń, których nie ma końca.

EWA SZABATIN
Nasi przodkowie, prapradziadowie, pradziadowie, babcie i dziadkowie, rodzice, my i nasze dzieci to nasze Wielkie Drzewo. Zdaje się tylko ono być takie „Wielkie”, gdyż tak na prawdę całkowicie zależne jest od tych „małych” drzew wokół Nas. Dbając o drzewa, dbamy o przyszłość naszych dzieci i o swoje miejsce na gałęzi praprapradziadów.

BEATA TYSZKIEWICZ
Ludzie tworzyli sztukę zapatrzeni w piękno natury. Poeci pisywali wiersze w cieniu drzew, malarze zachwycali się burzą kolorów jesiennego lasu, muzycy inspirowali się odgłosami przyrody. Dbajmy o drzewa, by kolejne pokolenia artystów mogły czerpać z nich inspirację i tworzyć przyszłość naszej kultury.

Każdy może mieć swoje silne drzewo!
Jedno drzewo produkuje każdego roku tlen dla czteroosobowej rodziny. By życiodajnego tlenu było jak najwięcej Żywiec Zdrój S.A i Fundacja Nasza Ziemia przy współpracy Uniwersytetu Warszawskiego i Regionalnej Dyrekcji Lasów Regionalnych zapraszają wszystkich chętnych do udziału w akcji sadzenia drzew. Na stronie www.mojesilnedrzewo.pl można wybrać swoje Silne Drzewo, które organizatorzy programu zasadzą wiosną w Beskidach. Potwierdzeniem będzie imienny certyfikat opiekuna drzewa. By zaangażować jak najwięcej osób do działania na rzecz przyrody, twórcy programu zachęcają również do zadedykowania drzewa bliskiej osobie. Wyrazem sympatii i wsparcia dla programu Moje Silne Drzewo jest też wybór wody Żywiec Zdrój podczas codziennych zakupów.

dodajdo.com

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Stretch Marks Removal
Best Eye Cream
Stretch Mark Cream
Dark Circles Under Eyes
how to get rid of dandruff
Skin Id Reviews
Does Murad Work
how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactiv Work
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work