Marynarskie tango – kolekcja kierowana do kobiet i mężczyzn

Marynarskie tango – kolekcja kierowana do kobiet i mężczyzn

Powszechnie wiadomo, że do tanga trzeba dwojga. Zgodnie z tą teorią marka Henri Lloyd proponuje kolekcje kierowane zarówno do kobiet jak i mężczyzn, każdą z nich smakowicie doprawiając marynarskimi akcentami.

W sezonie wiosna-lato 2011 marka Henri Lloyd postanowiła połączyć przeszłość z przyszłością aby wykreować nowoczesną a jednocześnie ponadczasową kolekcję. Spoglądając wstecz na kolekcje archiwalne nietrudno spostrzec, że Henri Lloyd przemyślał i przekonstruował swój klasyczny styl, stanowiący wizytówkę marki, jednocześnie nieprzerwanie kontynuując wprowadzanie nowoczesnych innowacji i pomysłów. –   –   –   –   –  Jakość, pomysłowość i nowoczesność to słowa klucze do kolekcji sezonu, zarówno damskiej jak i męskiej, co przejawia się w podejściu do detali, sylwetek i palet kolorystycznych. –  Zespół projektantów sięgnął po inspiracje do dwóch kluczowych trendów, znamiennych dla sezonu wiosna-lato 2011. Pierwszy, luźno określony mianem „Preppy Sport” odnosi się do stylu szkolnego lat 60. angielskich i amerykańskich uniwersytetów. Drugi, nazwany „Coast Line” wprowadza bardziej zrelaksowaną i luźną poetykę do kolekcji przypominając, że morze zawsze pozostaje bliskie sercu marki Henri Lloyd.

W męskim wydaniu

W modzie męskiej zespół projektantów skupił się na trzech kluczowych grupach wzorniczych. Pierwsza, „Preppy Sport” powstała z inspiracji beztroskim stylem szkolnym znamiennym dla lat 60. połączonym ze specjalnością marki czyli stylem żeglarskim a wszystko to podane w nowoczesnej odsłonie. Paleta tradycyjnych kolorów zawiera mocne, podstawowe odcienie czerwieni, niebieskiego i jasnej bieli na tle której wyeksponowano kratki i prążki. –  Druga kluczowa grupa odzieży „Coast Line” zrodziła się z inspiracji nieustannie zmieniającą się linią brzegową. Wykorzystywanymi kolorami są tu odcienie wpadające w szarość i wyblakłe niebieskości oraz odcienie różu i żółtego, dające poczucie wolności i oddechu. Ta grupa bazuje na estetyce o emocjonalnym wydźwięku. Zrelaksowana sylwetka podbita wyrazistymi kolorami podkreśla potrzebę beztroski i odpoczynku latem. Obecne tu faktury mają za zadanie wykreować głębię, nadać charakteru oraz relaksu, który jest tak istotny w kolekcji letniej a przejawia się poprzez wyrazistą bawełnę, miękki dżersej i sprany dżins. –  Trzecią kluczową grupę odzieży stanowi segment wyrobów bardziej formalnych. „Classic Refined” skupia się na wysokiej jakości tkaninach, przykłada dużą wagę do detalu. Tu postawiono na dojrzałą elegancję, wprowadzając wypracowane detale i korzystając z rzemiosła najwyżej klasy. Spodnie typu chinos z twillu, koszule typu oxford i marynarki Harrington zyskały nowoczesny look. Odcienie pasteli połączono z miękkimi, powietrznymi tonami zainspirowanymi naturą – drewnem, torfem, plażą.

17 Marynarskie tango   kolekcja kierowana do kobiet i mężczyzn

25 Marynarskie tango   kolekcja kierowana do kobiet i mężczyzn

Henri Lloyd dla pań

Damska kolekcja zaprojektowana z myślą o sezonie wiosna-lato 2011 sięga po podobną paletę kolorów i odnośniki, a także zapożyczenia, co kolekcja męska.Żeglarskie inspiracje są kluczowe w dwóch głównych tematach kolekcji, występujących pod nazwami „Cruise” i „Resort”.Pierwsza, „Cruise” powstała z inspiracji latami 60. i znamienną dla nich odzieżą, wykorzystywaną podczas rejsów wycieczkowych, ale prezentuje nowoczesną estetykę. Marynarska stylistyka przejawia się w prostym wzornictwie, dającym wrażenie czystości i świeżości. Tony niebieskie podkreśla czerwień, żółty i zieleń trawy. Jest to –  kolekcja zarazem sportowa jak i funkcjonalna. Klasyczne fasony jak np. trencz z paskiem i żeglarskie prążki dają wrażenie relaksu i nowoczesności. Dopasowane żakiety i wąskie dżinsy uzupełnione o warstwy służą do wykreowania wrażenia głębi i interesujących kontrastów faktur. Dżins jest –  kluczową tkaniną odpowiednią nie tylko na spodnie ale też różnego stylu sukienki. –  Z kolei temat pod nazwą „Resort” charakteryzuje pełen relaks, beztroska, dobry nastrój. Paleta kolorów zawiera wyblakłe tony, głównie koralu i różu, które łączy się ze sobą w dowolne kombinacje. Sprany dżins występuje w parze z żeglarskimi paskami, kratkami i lekką odzieżą wierzchnią powstałą z inspiracji ubiorami żeglarskimi. Zapewnia to naturalny, miękki look, kojarzący się z beztroską i wygodą. –  Kobiece wzory i subtelne detale nadają kolekcji elegancji i stylu. Angielskie podwójnie łączone kurtki, swetry opatrzone kapturami, wyraźne prążki nadają kolekcji młodzieńcze poczucie humoru.

Natomiast trend „Coast Line” podobnie jak w męskiej, również w kolekcji damskiej posłużył za inspirację a żeglarskie detale oraz mocne marynarskie zapożyczenia pojawiają się w zestawieniu z miękkim krawiectwem i mocniejszą sylwetką. Paleta kolorów zawiera tony żeglarskie a więc czerwieni, niebieskiego i jasnej bieli z dodatkiem zieleni i żółci, użytych jako smaczki.

35 Marynarskie tango   kolekcja kierowana do kobiet i mężczyzn

45 Marynarskie tango   kolekcja kierowana do kobiet i mężczyzn
Henri Lloyd od stóp do głów

Wiosenno-letnia kolekcja obuwia sygnowana marką Henri Lloyd powstała z inspiracji przeszłością, przetworzoną na aktualne trendy, skierowane ku przyszłości. Korzystając z dziedzictwa żeglarskiego, które również tu jest kluczowym tematem, marka łączy klasyczną stylistykę i detale z nowoczesnymi tkaninami i skórami. Dzięki temu kolekcja jest autentyczna i świeża. –  Linia obuwia dopełnia kolekcję ubiorów, stanowiąc jakby jej przedłużenie. Wykorzystuje podobną estetykę we wzornictwie i identyfikuje się z identycznymi tematami, jak w przypadku kolekcji odzieży.Najważniejszy w tym sezonie pozostaje fason typu deckshoe, choć oczywiście pojawia się w odświeżonej wersji, podkreślając przywiązanie marki do ponadczasowego stylu. –  Innym popularnym fasonem są mokasyny, szczególnie te ręcznie stębnowane oraz klasyk – buty pustynne, które podobnie jak fason deckshoe zostały zredefiniowane i oferowane w kolorze skóry słonia i morskim.Kolorystyka inspirowana morzem, czyli odcienie niebieskiego, bieli i szarości występują w różnorodnych kombinacjach, stanowiąc dominującą paletę sezonu. Kolory te obowiązują zarówno w obuwiu w wersji ze skóry, zamszu, jak i dżinsu, bawełny czy tkaniny typu kora. Marynarskie prążki w kolorach granatu i bieli, jak i tkaniny koszulowe pojawiają się w obszarze detali, np. jako wykończenie wewnętrznej strony języka, nadając tym samym obuwiu młodzieńczego, świeżego charakteru. W połączeniu z najwyższej jakości materiałami, wypracowanymi detalami i perfekcyjnym wykończeniem kolekcja obuwia marki Henry Lloyd stanowić może dla jej wielbicieli prawdziwy przedmiot pożądania.

okładka5 Marynarskie tango   kolekcja kierowana do kobiet i mężczyzn

 

dodajdo.com

Tags: ,

Dodaj komentarz

Stretch Marks Removal
Best Eye Cream
Stretch Mark Cream
Dark Circles Under Eyes
how to get rid of dandruff
Skin Id Reviews
Does Murad Work
how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactiv Work
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work