Opieka dla seniora – Górski Dom Seniora

Opieka dla seniora – Górski Dom Seniora

Zdając sobie sprawę z tego jak trudna i stresująca jest decyzja o zamieszkaniu w domu opieki, wkładamy całe serce w to, aby w atmosferze spokoju oraz wzajemnego zaufaniapensjonariusze od początku czuli się rozumiani oraz bezpieczni. Dlatego przychodząc do nas, bardzo szybko zauważają, że ich życie staje się pełniejsze, bardziej radosne i pogodne.

Troszcząc się o dobre samopoczucie naszych mieszkańców, nie zmieniamy ich przyzwyczajeń, ani nie narzucamy porządku dnia. Przeciwnie, to my dostosowujemy się do nawyków oraz rytmu życia, do którego przywykli. Pozostawiamy swobodę wyboru, sami decydują kiedy chcą wstać, a kiedy iść do łóżka, kiedy i gdzie spożywać posiłki, jak spędzać swój czas. Wtedy wiedzą, że są u siebie. My natomiast dbamy o to, aby czuli się tu spokojni i zrelaksowani.

Wierzymy, że dla radzenia sobie z trudnościami codziennego życia potrzebna jest świadomość, że jest obok ktoś, kto czuwa. Czuwamy 24 godziny na dobę, każdego dnia w roku, służąc uwagą, ciepłym słowem i pomocą.

Planowanie opieki

Z myślą o dostosowaniu naszych działań do indywidualnych potrzeb pensjonariuszy, dla każdego z nich ustalamy osobny plan opieki. Sporządzamy go w oparciu o konsultacje z rodzinami lub przyjaciółmi rezydenta.

Żebyśmy mogli z powodzeniem wybrać oraz w pełni wykorzystać spośród katalogu oferowanych przez nas usług wszystkie te, które będą mogły pomóc naszemu podopiecznemu, potrzebujemy możliwie jak najwięcej informacji o tej osobie. Jeśli jest uczulona, ma silnie określone potrzeby bądź cierpi na jakąkolwiek chorobę, musimy to wiedzieć. Jeśli chorobą tą jest demencja, naprawdę pomocna byłaby pełna historia życia naszego przyszłego rezydenta.

Na podstawie kompleksowej charakterystyki powstaje plan opieki. Plan wytycza zakres podejmowanych usług. Zapewnia naszym pielęgniarkom, rehabilitantom, terapeutom, kucharzom i wszystkim pozostałym osobom prowadzącym pensjonat informacje niezbędne do tego, by zagwarantować zindywidualizowaną opiekę najwyższej jakości. Plan ten jest regularnie przeglądany przez lekarzy oraz dostosowywany do zmieniających się potrzeb.

Dzięki dokładnym danym możemy lepiej zrozumieć naszych pensjonariuszy i ich nastroje, ale przede wszystkim możemy odpowiedzieć na ich oczekiwania opieką, której potrzebują.

Opieka zastępcza

 Opieka dla seniora  Górski Dom Seniora

Jeżeli chcieliby Państwo zostać na noc lub spędzić z nami kilka tygodni, oferujemy możliwość krótkiego pobytu w charakterze naszych gości. Można także z wyprzedzeniem zaplanować regularne pobyty. Zachęcamy do dłuższych odwiedzin przyjaciół i krewnych naszych podopiecznych, jak również osoby nie mające tutaj nikogo, ponieważ to doskonała okazja, aby poznać nowych ludzi. Goście decydujący się na krótki pobyt mogą korzystać ze wszystkich oferowanych usług, od pysznej kuchni po wycieczki, tak samo jak osoby mieszkające tu na stałe. Nasi pracownicy wiedzą, jak sprawnie przyjąć i włączyć do rozpoczętych projektów nowego pensjonariusza, aby poczuł się komfortowo już w pierwszych minutach pobytu. Dla stałych opiekunów może to oznaczać szansę na przerwę lub możliwość wyjechania na wakacje.

Przed zaplanowaną wizytą rodzina może umówić się na spotkanie w celu omówienia przyszłego pobytu oraz przekazania nam możliwie obszernej informacji o osobie, którą będziemy gościć. Osoba zgłaszająca się do nas może otrzymać od nas i samodzielnie wypełnić plan opieki, przynosząc go ze sobą w dniu przyjęcia. Można również zabrać rzeczy osobiste, pamiętając, żeby uwzględnić je w podanym formularzu.

Opieka stała w pensjonacie

Kiedy stają się Państwo mniej sprawni, słabsi i coraz więcej trudu sprawia Państwu radzenie sobie we własnym domu, na tym etapie życia jesteśmy po to, aby Państwu pomóc.

Nasz dom opieki jest wspólnotą ludzi, których połączyło wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz chęć pomagania innym. Zapewniamy profesjonalną opiekę specjalistów przez 24 godziny na dobę. Dajemy pomoc medyczną, ale również taką w codziennych czynnościach, jak jedzenie, kąpiel, ubieranie się. Wspieramy naszych podopiecznych w trudniejszych chwilach.

 Opieka dla seniora  Górski Dom Seniora

Podobnie jak w domach mieszkalnych, wejście, pokój dzienny i jadalnie są wspólne. Mieszkańcy otrzymują do własnej dyspozycji w pełni umeblowane i urządzone pokoje. Każdy z nich gwarantuje wysoki poziom prywatności oraz udogodnień, takich jak łazienka, telewizor, telefon oraz dostęp do Internetu. Zamontowaliśmy system przywoływania w sypialniach i łazienkach wszystkich naszych pokoi. Dzięki temu nawet w zaciszu własnego pokoju, nasza pomoc jest zawsze w pobliżu. Taki poziom troski pozwala na samodzielne życie, ze wsparciem, gdy jest ono potrzebne.

Dom opieki to wybór, który pozwala ludziom starszym zachować poczucie niezależności, jednocześnie nie martwiąc się o codzienne obowiązki, takie jak dokładne podawanie leku, utrzymanie higieny osobistej czy dostarczanie regularnych i pożywnych posiłków. Dla wielu oznacza spokój oraz okazję by cieszyć się życiem jeszcze raz, nie martwiąc się o to, jak sobie poradzą.

Opieka pielęgniarska

Oferujemy wykwalifikowaną 24 godzinną opiekę pielęgniarską. Wspieramy seniorów w codziennej walce z dysfunkcjami oraz niepełnosprawnością związaną zarówno z wiekiem, jak i chorobami. Prowadzimy zlecone przez lekarzy zabiegi, wykonujemy zastrzyki, opatrunki, podajemy leki. Służymy także dobrym słowem, zrozumieniem i uśmiechem, co niejednokrotnie jeszcze więcej znaczy dla naszych podopiecznych.

W trosce o jakość życia naszych mieszkańców dostosowaliśmy wyposażenie do specyficznych potrzeb osób niepełnosprawnych. Specjalne łóżka, poręcze, winda, to tylko niektóre z elementów dostosowawczych zapewniających komfort oraz łatwość przemieszczania się.

Nowoczesne rozwiązania pozwalają naszym podopiecznym pozostać w dużej mierze niezależnymi, gdy jednak zajdzie taka potrzeba, mogą liczyć na każdą pomoc kompetentnego personeluOpieka pielęgniarska może się okazać nieocenioną ulgą dla tych, którzy z trudem radzą sobie we własnym domu. Wysoki poziom usług, a także warunki, z których korzysta nasz podopieczny przekładają się na jego spokój, poczucie godności i własnej wartości.

Wszelka zmiana stanu zdrowia powoduje natychmiast zmiany w Planie Opieki.

Opieka dzienna

Dla wielu starszych osób korzystanie z usług opieki dziennej jest idealnym kompromisem pomiędzy opieką domową i opieką w pełnym wymiarze czasu. Daje ona wiele korzyści, m.in:

 • przebywanie w miłym towarzystwie podobnie myślących ludzi oraz bycie częścią społeczności,
 • podejmowanie różnorodnych rozwijających działań, ćwiczeń,
 • pobudzanie i rozwijanie zainteresowań,
 • umiejętność obsługi komputera,
 • wyjazdy na wycieczki i inne równie interesujące formy spędzania wolnego czasu,
 • opieka osobista,
 • smaczne, zdrowe posiłki,
 • pomoc przy kąpieli, ubieraniu się, jedzeniu, jeśli zajdzie taka potrzeba,
 • możliwość zrobienia sobie przerwy przez stałych opiekunów,
 • zapoznanie się z naszym domem opieki,
 • możliwość elastycznego korzystania z naszej pomocy.

 Opieka dla seniora  Górski Dom Seniora

To bardzo dobre rozwiązanie dla w pełni samodzielnych starszych ludzi żyjących we własnym domu, lecz szukających sposobności do prowadzenia rozmów oraz chętnych do udziału w różnych zajęciach. Nasze usługi opieki dziennej odbywają się w bezpiecznym oraz przyjazne środowiskoCierpliwi, dobrze wyszkoleni pracownicy są w stanie dotrzeć do osób, które nie radzą sobie z demencją. Zachęcamy do tego, aby nas odwiedzić i samemu ocenić naszą pomoc.

Dla każdego, kto rozważa krótko lub długoterminową opiekę w przyszłości, to doskonała okazja do zapoznania się z nami. Miło będzie nam Państwa gościć.

Opieka dla osób cierpiących na demencję, chorobę Alzheimera i niepełnosprawnych fizycznie

Otępienie to postępującą choroba, która obniża sprawność umysłową, prowadząc do utraty pamięci, problemów z wykonywaniem prostych czynności, wahań nastrojów, a z biegiem czasu również kłopotów z komunikacją. Obecnie ok. 20% populacji osób starszych cierpi z powodu demencji powyżej 75 roku życia, liczba ta wzrasta do 35% wśród wszystkich 85-latków.

We wczesnych stadiach otępienia, człowiek zaczyna mieć trudności przy wykonywaniu prostych codziennych czynnościach, takich jak:

 • zapamiętywanie nazw, ostatnich wydarzeń, rozmów oraz tego, gdzie znajdują się poszczególne rzeczy;
 • zarządzanie pieniędzmi, pamięć o płaceniu rachunków;
 • gotowanie i zakupy;
 • radzenie sobie ze złożoną pracą;
 • podejmowanie decyzji, zwłaszcza skomplikowanych;
 • radzenie sobie w sytuacjach społecznych.

 Opieka dla seniora  Górski Dom Seniora

Dobrze znamy te problemy i wiemy jak roztaczać opiekę zarówno nad tymi mniej, jak i bardziej sprawnymi fizycznie osobami dotkniętymi chorobami ograniczającymi samodzielność – demencją oraz chorobą Alzheimera. Wiemy jak duże znaczenie ma indywidualne dostosowanie właściwego rodzaju opieki. Dlatego gdy przyjmujemy nowego pensjonariusza, lekarze interniści, neurolodzy i chirurdzy po dokładnym wywiadzie tworzą plan opieki. Określone są w nim preferencje żywieniowe, a także wskazania dotyczące szerszej troski. Tylko przy udziale doświadczonych lekarzy wyszkolony personel może w pełni zrozumieć osobiste potrzeby i upodobania naszych podopiecznych.

Pragniemy zapewnić naszym mieszkańcom właściwą opiekę pielęgnacyjno-higieniczną, leczenie przez lekarzy specjalistów, regularne badania. Prowadzimy rehabilitację leczniczą i odpowiednie zajęcia gimnastyczne. Dajemy możliwość zamówienia dodatkowych programów. Zapewniamy środki farmaceutyczne, a także materiały medyczne. Dostrzegając złożoność takich chorób jak demencja czy Alzheimer, równie mocno dbamy o opiekę psychologiczną oraz ćwiczenia edukacyjne. Czuwając 24 godziny na dobę jesteśmy w stanie podjąć zarównodziałania zapobiegawcze, jak i wspomagające.

Przygotowaliśmy optymalne środowisko, dzięki któremu możemy znacznie poprawić jakość życia naszych mieszkańców. Począwszy od tak prostych elementów dostosowawczych, jak osobowe tabliczki na drzwiach sypialni pomocne w znalezieniu właściwego pokoju po relaksacyjny spacer w ogrodzie dający spokój ducha. Podejmujemy starania by ułatwić naszym mieszkańcom radzenie sobie z codziennymi trudnościami.

Indywidualny program absolutnie nie oznacza odizolowania. Gwarantujemy naszym podopiecznym ciszę i własną przestrzeń. Staramy się jednak włączać ich do wybranych zajęć kulturalno-rekreacyjnych naszej wspólnoty, zapewniając w tym czasie niezbędną opiekę oraz komfort fizyczny i psychiczny.

Na ile to tylko możliwe pragniemy zaangażować rodziny, a także bliskich naszych mieszkańców do wspólnych zajęć w naszym domu. Z radością obserwujemy również, jak pensjonariusze, którzy zdecydowali się dzielić z nami swoje życie, zawiązują tutaj przyjaźnie.

Nasze podejście jest odpowiedzią na fizyczne, społeczne oraz emocjonalne potrzeby ludzi chorych i niepełnosprawnych. Dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć odpowiednie warunki do złagodzenia objawów oraz poprawy jakości życia naszych podopiecznych.

Przeprowadzka

Każdy człowiek jest dla nas istotą wyjątkową i niepowtarzalną, nie ma drugiej takiej samej osoby. Ponieważ do każdego podchodzimy indywidualnie, potrzebujemy szansy, by móc dobrze poznać naszego przyszłego rezydenta. W trosce o jego komfort chcielibyśmy zadać kilka pytań jeszcze przed rozpoczęciem pobytu w naszym domu, mi.in:

opieka przeprowadzka Opieka dla seniora  Górski Dom Seniora

 • Jak chciałby być nazywany?
 • O której chodzi spać, kiedy wstaje, czy lubi drzemki?
 • Czy są jakieś małe rzeczy osobiste, które chciałby mieć w pokoju?
 • Czy stosuje specjalną dietę ?
 • Jakie lubi aktywności?
 • Jakie są jego ulubione programy telewizyjne?
 • Czy woli pracować z kobietą czy z mężczyzną?
 • Jak możemy uczynić jego pobyt jeszcze bardziej przyjemnym?

Jeśli Państwo lub Państwa krewny zdecyduje się zamieszkać z nami, pomożemy zorganizować przeprowadzkę i doradzimy, co ze sobą zabrać. Po przyjeździe personel pomoże się rozpakować i przygotuje spis wszystkich rzeczy. Można także samemu przygotować tę listę wcześniej, pobierając formularz z listą rzeczy osobistych.

Nasza doświadczona kadra dokłada najwyższych starań, by jak najszybciej zredukować początkowy stres związany ze zmianą miejsca zamieszkania oraz oswoić rezydenta z nieznanym mu otoczeniem.

Okres próbny

Aby poczuć atmosferę panującą w domu opieki „Górski Dom Seniora”, zapraszamy do przyjścia na okres próbny. To daje szansę na poznanie wszystkich naszych mieszkańców orazdoświadczenie jak wygodne i przyjazne środowisko oferujemy. Będziemy cieszyć się Państwa pobytem u nas, dla Państwa z kolei może się on okazać pomocny w podjęciu bardzo ważnej decyzji.

Informacje podstawowe

Górski Dom Seniora
ul. Hołcyna 24
43-438 Brenna
Tel.: +48 33 488 07 36
Fax: +48 33 488 07 37
Email: biuro@gorskidomseniora.pl

Koncesja

Nasz dom seniora został wpisany do rejestru placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, prowadzonego przez Wojewodę Śląskiego, pod pozycją PSII.9420.1.7.2012.

Osoby do kontaktu

Ewa Cupiał
Dyrektor placówki 

Tel.: +48 33 488 07 32
Mob.: +48 664 450 944
Email: dyrektor@gorskidomseniora.pl

Sławomir Dyduch
Asystent dyrektora 

Tel.: +48 33 488 07 34
Mob.: +48 502 208 910
Email: sekretariat@gorskidomseniora.pl

 

 

dodajdo.com

Tags:

Dodaj komentarz

Stretch Marks Removal
Best Eye Cream
Stretch Mark Cream
Dark Circles Under Eyes
how to get rid of dandruff
Skin Id Reviews
Does Murad Work
how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactiv Work
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work