SKUTECZNE ZABIEGI NA ZMARSZCZKI MIMICZNE I ZMARSZCZKI GRAWITACYJNE

SKUTECZNE ZABIEGI NA ZMARSZCZKI MIMICZNE I ZMARSZCZKI GRAWITACYJNE

Kompleksowa terapia na zmarszczki. SKUTECZNE ZABIEGI NA ZMARSZCZKI MIMICZNE I ZMARSZCZKI GRAWITACYJNE
Toksyna botulinowa wygładza zmarszczki mimiczne, a kwas hialuronowy wypełnia fałdy i załamania. Kompleksowe uderzenie w zmarszczki pozwala skutecznie odmłodzić twarz. Przełom wiosny i lata to idealny moment na aplikację botuliny, która ogranicza ruchy mimiczne i sprawia, że mrużąc oczy na słońcu, nie będziesz narażona na pogłębianie się zmarszczek.
Starzenie się skóry rozpoczyna się bardzo wcześnie, już ok. 25 roku życia. Zmiany, jakie wówczas zachodzą są niewidoczne, ponieważ odbywają się w głębi skóry – na poziomie komórek. Wpływ na tempo starzenia się mają czynniki genetyczne, środowiskowe oraz tryb życia. Brak snu, niewłaściwa dieta, palenie papierosów i zanieczyszczenie środowiska mogą znacznie przyspieszyć pojawienie się zmarszczek. Szczególnie niebezpieczne dla skóry jest słońce, a raczej promieniowanie ultrafioletowe, które uszkadza DNA komórek, osłabia włókna kolagenowe i mechanizmy odpornościowe.
Zmarszczki mimiczneJako pierwsze pojawiają się zmarszczki mimiczne. W wyniku ruchów mimicznych twarzy tworzą się „kurze łapki” w kącikach oczu, „lwia zmarszczka” na czole lub „linie palacza” wokół ust . Gdy śmiejąc się mrużymy oczy, lub gdy w złości marszczymy czoło, skóra w tych miejscach intensywnie pracuje, kurczy się i rozciąga, ulega wielokrotnemu zaginaniu, co na starszej, mniej elastycznej skórze pozostawia piętno w postaci zmarszczek – wyjaśnia Dr Beata Kociemba, prezes warszawskiego Instytutu Beauty Derm.
Charakterystyczne dla zmarszczek mimicznych jest ich uwidacznianie się tylko podczas ruchów twarzy. Gdy twarz pozostaje nieruchoma, zmarszczki mimiczne są słabiej widoczne lub całkowicie zanikają. Latem jesteśmy narażeni na dodatkowe marszczenie skóry wokół oczu, gdy bezwiednie mrużymy je, chroniąc źrenice przed nadmiarem promieniowania słonecznego.

Przed i po beauty derm SKUTECZNE ZABIEGI NA ZMARSZCZKI MIMICZNE I ZMARSZCZKI GRAWITACYJNE

Toksyna botulinowaToksyna botulinowa (botulina) jest to preparat, który czasowo blokuje przewodzenie impulsów nerwowych na złączach – synapsach włókien nerwowych. Dzięki działaniu rozluźniającemu mięśnie, botulina hamuje skurcz mięśni mimicznych i umożliwia rozprostowanie zmarszczek.
Zabieg jest szybki, prawie bezbolesny i bezpieczny. Polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w wybrane partie twarzy za pomocą –  ultracienkich igieł. Dzięki aplikacji botuliny, uzyskuje się –  efekt naturalnego wygładzenia zmarszczek. Ostrzyknięte partie twarzy nie są unieruchomione, ani nie nie nabierają sztucznego wyrazu. Pełen efekt uwidacznia się w ciągu 3-10 dni po zabiegu. –  Działanie preparatu utrzymuje się 4-6 miesięcy, w trakcie których botulina jest stopniowo wypłukiwana z organizmu. –  Po tym czasie należy zabieg powtórzyć.
Dodatkową zaletą botuliny jest fakt, że oprócz czasowego wygładzenia zmarszczek, zapewnia ona skórze kilkumiesięczny odpoczynek od nieustannego marszczenia się i prostowania pod wypływem ruchów mimicznych. Zrelaksowane botuliną partie skóry, są w mniejszym stopniu narażone na pogłębianie się zmarszczek.
Na rynku dostępnych jest kilka preparatów zawierających toksynę botulinową typu A. Najpopularniejszym z nich jest Botox, z którym konkurują coraz lepiej znane Dysport i Azzalure.
Zmarszczki statyczneW późniejszym wieku spada –  zdolność skóry do samoregeneracji. Osłabieniu ulega jej główny budulec, jakim są włókna kolagenowe. Skóra stopniowo traci dawną elastyczność i jędrność, staje się cieńsza i w niektórych miejscach sprawia wrażenie rozciągniętej. Pogarsza się również stopień nawilżenia skóry. Komórki nie wiążą wody tak dobrze, jak kiedyś – mówi Dr Beata Kociemba.
Wówczas na bazie zmarszczek mimicznych tworzą się zmarszczki statyczne. Są one widoczne przez cały czas i nie zanikają nawet wtedy, gdy twarz pozostaje nieruchoma, np. podczas snu. W celu redukcji zmarszczek statycznych stosuje się nowoczesne produkty, zwane wypełniaczami.Wypełniacze zmarszczekNajpopularniejszym wypełniaczem zmarszczek jest kwas hialuronowy. Jest to w pełni bezpieczna dla organizmu substancja, naturalnie występująca w organizmie i odpowiadająca za wiązanie wody w komórkach. Młoda skóra zawiera duże ilości kwasu hialuronowego. Z wiekiem jego ilość maleje, przyspieszając pojawianie się zmarszczek.Kwas hialuronowy stanowi składnik wielu kremów, jednak stosowany zewnętrznie nie przynosi aż tylu korzyści, jak podczas wstrzyknięcia w głąb skóry. Cząsteczki kwasu hialuronowego są zbyt duże, aby przeniknąć przez zdrową skórę. Podane zewnętrznie jedynie nawilżają naskórek. Wstrzyknięte do wewnątrz, odbudowują strukturę skóry.Kwas hialuronowy stosuje się –  w celu redukcji bruzd nosowo-wargowych, bruzd nad górną wargą, podniesienia opadających kącików ust oraz w celu powiększenia i nawilżenia warg.. Preparatami wolumetrycznymi można modelować opadające policzki, lub powiększać policzki u osób z bardzo szczupłą twarzą, a także wypełniać okolicę żuchwy i obszar skroni.Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym w wybrane partie twarzy. –  Ultra cienkie igły stosowane do wstrzyknięć znacznie ograniczają bolesność. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk i zaczerwienienie, rzadko powstają siniaczki. Efekt redukcji zmarszczek utrzymuje się około 8-12 miesięcy. Po tym okresie skóra wygląda lepiej, a zmarszczki nie wracają do pierwotnej głębokości.Na rynku dostępna jest bogata oferta preparatów z kwasem hialuronowym. Najpopularniejsze to: kwasy hialuronowe Restylane, Juvederm, Surgiderm, StylAge, Princess. Można je precyzyjnie dobrać do rodzaju zmarszczki lub innego problemu skóry.W sezonie letnim warto skorzystać z dobroczynnego działania Restylane Hydrobalans. Linia produktów Restylane Hydrobalans odmładza skórę od wewnątrz, a ponadto likwiduje negatywne skutki promieniowania słonecznego. Przywraca i utrzymuje nawilżenie, poprawia elastyczność i strukturę skóry. Hydrobalans pełni role rezerwuaru, zapewniającego skórze długotrwałe nawilżenie.W Instytucie Beauty Derm, przy ul. Bukowińskiej 12 w Warszawie można skorzystać z promocji „Nie marszcz się na słońcu”, w ramach której aplikacja toksyny botulinowej wykonywana jest nawet z –  30% rabatem. Klienci mogą również skorzystać z wypełniania zmarszczek –  kwasem hialuronowym w promocyjnych cenach.

dodajdo.com

Tags:

2 Komentarzy do “SKUTECZNE ZABIEGI NA ZMARSZCZKI MIMICZNE I ZMARSZCZKI GRAWITACYJNE”

  1. Anonim 29 czerwca 2011 at 16:11 #

    GIODO. Nagroda poza konkursem za słowo GRAWITACYJNE. Kto to napisał ? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. PC Righult

  2. Anonim 29 czerwca 2011 at 16:09 #

    GIODO. Nagroda poza konkursem za słowo GRAWITACYJNE. Kto to napisał ? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.PC Righult


Dodaj komentarz

Stretch Marks Removal
Best Eye Cream
Stretch Mark Cream
Dark Circles Under Eyes
how to get rid of dandruff
Skin Id Reviews
Does Murad Work
how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactiv Work
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work