T-Mobile Nowe Horyzonty rozpocznie się 18 lipca, a zakończy 28 lipca 2013

T-Mobile Nowe Horyzonty rozpocznie się 18 lipca, a zakończy 28 lipca 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczna odsłona festiwalu MFF T-Mobile Nowe Horyzonty rozpocznie się 18 lipca, a zakończy 28 lipca. W tym czasie zostanie wyświetlonych 352 filmów, w tym 196 pełnometrażowych. W porównaniu do lat ubiegłych to stosunkowo niewiele – w 2012 zaprezentowano 476 filmów, z czego 160 to były polskie premiery.

Wynika to stąd, że w tym roku wszystkie pokazy będą odbywać się wyłącznie w kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego.

- W przyszłości chcielibyśmy jeszcze móc wykorzystywać przestrzeń Narodowego Forum Muzyki – mówił na konferencji prasowej Roman Gutek, dyrektor festiwalu. – To jednak dopiero plany. Na razie koncentrujemy się na tegorocznej edycji.

Nowe Horyzonty 2013. Filmy otwarcia i Szumowska na finał

Festiwal otworzy nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film pt. „Życie Adeli – Rozdział 1 i 2″ Abdellatifa Kechicha. W programie są też dwa inne filmy otwarcia: „Vic+Flo zobaczyły niedźwiedzia” Denisa Cote (laureat Srebrnego Niedźwiedzia) oraz „Computer Chess” Andrew Bujalskiego.

Nowe Horyzonty po raz pierwszy zakończą się pokazem polskiego filmu – będzie to obraz Małgorzaty Szumowskiej, zatytułowany „W imię…” z Andrzejem Chyrą i Mateuszem Kościukiewiczem w rolach głównych. Film prezentowany był podczas tegorocznego Berlinale.

Nowe Horyzonty 2013 we Wrocławiu. Konkursy i nowe kino Rosji

Nowe Horyzonty to tradycyjnie także kilka konkursów, w tym dwa najbardziej znaczące: Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty i Konkurs Filmów o Sztuce. W ramach pierwszego z nich zostaną zaprezentowane m.in. „Leviathan” Luciena Castaing-Taylora i Vereny Paravel , „Fat Shaker” Mohammada Shirvaniego oraz „Night” Leonardo Brzezickiego.

Z kolei w Konkursie Filmów o Sztuce zobaczymy m.in.  „Helio Oiticica” Cesara Oiticici, a także „Elektro Moskva” Dominika Spritzenderfera i Eleny Tikhonovej, czyli przedstawiający historię muzyki eleketronicznej ZSRR dokument. Będzie też „What Is This Film Called Love” Marka Cousinsa, który przyjedzie do Wrocławia i spotka się z kinomanami. W ramach tegorocznej odsłony Nowych Horyzontów możemy liczyć także na premierę jego głośnego dokumentu „The Story of Film – Odyseja Filmowa”.

To jednak nie jedyny rosyjski akcent podczas tegorocznej edycji festiwalu. Miłośnicy kultury naszych wschodnich sąsiadów będą mogli bliżej poznać nowe kino Rosji, ponieważ w ramach festiwalu zostanie zaprezentowany przegląd filmów właśnie z tego nurtu. I tak będziemy mieli okazję obejrzeć „Ostatnią bajkę Rity”, oniryczną opowieść aktorki Renaty Litwinowej oraz „Pył” Siergieja Łobana.

Innym ważnym wydarzeniem będą specjalnego pokazy filmu „Shirley – wizje rzeczywistości” Gustava Deutscha, dzięki któremu poznajemy trzynaście obrazów Edwarda Hoppera. Hopper to nowojorski malarz, znany z portretowania wielkomiejskiego życia, wpisujący się w nurt amerykańskiego modernizmu. Pokazy filmu odbędą się 19, 20, 26 i 27 lipca, bilety można kupić w cenie 18 złotych.

Planowany jest też przegląd neobaroku francuskiego – obejrzymy filmy Jean-Jacquesa Beineixa, Luca Besson i Leosa Caraxa, którego „Holy Motors” jeszcze do niedawna gościł na ekranach polskich kin.

923327  T Mobile Nowe Horyzonty rozpocznie się 18 lipca, a zakończy 28 lipca 2013

 

Nowe Horyzonty 2013. Retrospektywy: Walerian Borowczyk oraz Syberberg i Wagner

Nowe Horyzonty to także retrospektywy. W tym roku możemy liczyć m.in. na filmy Waleriana Borowczyka, jednego z największych eksperymentatorów w polskim kinie, autora takich filmów, jak „Był sobie raz…”, „Rozalia” czy „Piekielne scherzo”.

Z kolei miłośnicy muzyki Wagnera wybiorą pewnie retrospektywę Hansa Juergena Syberberga – reżysera mało znanego, ale bardzo kontrowersyjnego. Zobaczymy m.in. kolaż operowy „Hitler – film z Niemiec” oraz adaptację opery Wagnera „Parsifal”. Retrospektywę Syberberg i Wagner przygotowano z okazji 200. rocznicy  urodzin Wagnera.

Nowe Horyzonty 2013. Nocne Szaleństwo i pokazy w Rynku

Tematem tegorocznego Nocnego Szaleństwa będzie cyberpunk. W programie m.in. film sci-fi autorstwa Rainera Wernera Fassbindera „World on Wire” (1973) oraz austriacki „Flaming Ears” – undergroundowy film futurystyczny Angeli Hans Scheirl, Ursuli Puerrer i Dietmara Schipeka.

Tradycyjnie przewidziano też pokazy na Rynku. Szczegółowy program nie jest jeszcze znany – wiadomo, że na pewno zostanie zaprezentowany niemy film pt. „Pan Tadeusz” Ryszarda Ordyńskiego. Film pochodzi z 1928 roku. Zrekonstruowana kopia powstała z przechowywanych w Filmotece Narodowej oryginalnych kopii oraz materiałów odnalezionych w 2006 roku we Wrocławiu.

Planowana jest także druga edycja wydarzenia branżowego Polish Days. Tym razem odbędzie się w dniach 24 – 26 lipca. Podczas niej zostaną zaprezentowane najnowsze polskie filmy, mające szansę na międzynarodowy sukces.

NH 2013. Scena artystyczna

Po raz pierwszy T-Mobile Nowe Horyzonty współpracować będzie z Teatrem Polskim. Wydarzeniem specjalnym festiwalu będize spektakl „KLINIKEN / Miłość jest zimniejsza”, inspirowany twórczością Rainera Fassbindera. Nie zabraknie filmowych motywów. Przedstawienie będzie można zobaczyć 25 i 26 lipca na Scenie na Świebodzkim o godz. 19.

Z kolei Galeria Dizajn – BWA Wrocław przygotowuje wystawę „Midnight Show” – jest to nietypowa ekspozycja, która będzie czynna tylko przez jedną godzinę każdej nocy w czasie festiwalu. Wystawowy seans ma odbywać się zawsze o tej samej porze (po zakończeniu ostatniej projekcji w kinie Nowe Horyzonty), ale za każdym razem jest inny. Będą więc fotografie, rzeźby i obrazy.

T-mobile Nowe Horyzonty 2013. Ceny biletów

22 marca ruszyła sprzedaż karnetów filmowych. Karnet umożliwia nam wejście na każdy pokaz filmowy w ramach 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Oczywiście wcześniej należy zarezerwować sobie miejsce. Sprzedaż potrwa do 23 czerwca lub do momentu wyczerpania puli. Karnet upoważnia do zniżek na zakup biletów na wydarzenia specjalne, zakup katalogu i innych festiwalowych wydawnictw. Nie obejmuje uroczystości otwarcia i zamknięcia festiwalu. Koszt karnetu to 350 zł. Bilety na filmy będzie też można kupić w kasach kina.

dodajdo.com

Tags: ,

Dodaj komentarz

Stretch Marks Removal
Best Eye Cream
Stretch Mark Cream
Dark Circles Under Eyes
how to get rid of dandruff
Skin Id Reviews
Does Murad Work
how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactiv Work
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work