Wycieczka objazdowa do Włoch

Wycieczka objazdowa do Włoch

WŁOCHY

- wycieczka objazdowa – 10 dni

- bez nocnych przejazdów -

 

TRASA: Warszawa, Znojmo, Padwa, Florencja, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Neapol, Pompeje, Asyż, San Marino, Rimini, Wenecja, Tarvisio

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień I (30.08.2013) - Zbiórka godz. 06:00 w Warszawie, al. Wyzwolenie vis a vis postoju Taxi, godz. 06:15 odjazd autokaru. Przejazd przez Czechy na nocleg w okolicach Znojma. Po stronie polskiej przerwa na obiad (posiłek na koszt własny). W godz. Wieczornych przyjazd do Hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień II (31.08.2013) - Wczesne śniadanie, wyjazd (ok. 07.00), przejazd do Padwy. W godzinach popołódniowych przyjazd do Padwy przejście przez plac Prato della Valle, zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego – grób Świętego, kaplica relikwii, krużganki kolacja, nocleg koło Padwy.

Dzień III (01.09.2013) - Śniadanie, przejazd do Florencj zwiedzanie stolicy Toskanii z przewodnikiem: Bazylika Santa Croce z grobami wybitnych postaci, Piazza della Signioria z Rzeźbami (m.in. Dawid Michała Anioła), fontanną, Palazzo Vechio (z zewnątrz), dom Dantego (z zewnątrz), katedra Santa Maria del Fiore, drzwi do Baptysterium, Ponte Vecchio (słynny „Most złotników”), czas wolny. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Rzymu.

Dzień IV (02.09.2013) - Śniadanie, przejazd do Rzymu całodzienne zwiedzanie miasta bez autokaru, przemieszczanie się komunikacją miejską: z przewodnikiem Plac i Bazylika Św. Piotra, Groty Watykańskie z Grobem Jana Pawła II i innych papieży, Rzym Antyczny: Koloseum (z zewnątrz), przejście ulicą Fori Imperiali Kapitel widokiem na Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Panteon. Czas wolny. Bazylika Santa Maria Maggiore. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień V (03.09.2013) - Śniadanie, po śniadaniu przejazd do Rzymu i ciąg dalszy zwiedzania: Bazylika Św. Jana na Lateranie i Święte Schody, Zatybrze tradycyjna dzielnica rzymska ze starą bazyliką, Isola Tiberina – wyspa na Tybrze, synagoga rzymska (z zewnątrz), Largo Argentino, bazylika Św. Pawła za Murami, Zamek Anioła (z zewnątrz), Plac Navona, Palazzo Montecintorio, Fontanna di Trevi i Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień VI (04.09.2013) - Śniadanie, przejazd na Monte Cassino zwiedzanie opactwa benedyktyńskiego i cmentarza żołnierzy polskich, następnie przejazd do Neapolu i zwiedzanie z przewodnikiem: panoramy Zatoki Neapolitańskiej, Palkazzo del Plebiscito, Palazzo Reale (z zewnątrz), Castel Nuovo (wejście na dziedziniec), Pasaż Umberto I, katedra Ś. Januarego (jeżeli będzie otwarta) przejazd na kolację i nocleg o w okolice Neapolu.

Dzień VII (05.09.2013) - Śniadanie, wyjazd z Neapolu i przejazd do Pompejów, zwiedzanie z przewodnikiem miasta zasypanego przez wybuch wulkanu, przejazd na kolację i nocleg w okolicach Asyżu.

Dzień VIII (06.09.2013) - Śniadanie, zwiedzanie Asyżu, (bazylika MB Królowej Aniołów z kapliczką Porciuncola, bazylika Św. Franciszka, z freskami Giotta, Pizza della Comune współczesne i antyczne centrum miasta, miejsce urodzenia św. Franciszka, katedra, przejazd do San Marino zwiedzanie najstarszej republiki: bazylika Św. Marino, Pizza della Liberta, Palazzo Publico (z zewnątrz), kolacja i nocleg w Rimini.

Dzień IX (07.09.2013) - Śniadanie, przejazd do Wenecji, przepłynięcie do centrum stateczkiem przez Canale Giudecca, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Piazza San Marco, Bazylika + balkon, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Rialto, Mercato Nuovo, Scala del Bovolo, Teatr la Fenice (z zewnątrz), spacer uliczkami Wenecji. W dogzinach popołódniowych wyhjazd w kierunku Tarvisio. W godz. wieczornych przejazd na kolację i nocleg w Tarvisio (przy granicy z Austrią).

Dzień X (08.09.2013) - Śniadanie, wczesny wyjazd (ok. 07:00), przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych (ok. 23:00) na miejsce zbiórki tj. Warszawa, al. Wyzwolenia. Zakończenie wycieczki.

Termin wycieczki: 30.08 – 08.09.2013

Cena wycieczki od osoby: 800 zł + 340 Euro

CENA ZAWIERA:

  • Przejazdy klimatyzowanym autokarem z WC, barkiem, odchylanymi siedzeniami (autokar obsługuje 2 kierowców)
  • Wyżywienie: 9 śniadań kontynentalnych + 8 obiadokolacji;
  • Noclegi w pok. 2 os. i 3os. z łazienką i WC w Hotelach **/*** : 1 nocleg tranzytowy w Czechach w okolicach Znojma w drodze „tam” ze śniadaniem kontynentalnym; 1 nocleg w okolicach Padwy, 3 noclegi w okolicach Rzymu, 1 nocleg w okolicach Neapolu, 1 nocleg w okolicach Asyżu, 1 nocleg w okolicach Rimini, 1 nocleg w okolicach Tarvizio
  • Zwiedzanie: Padwy pod opieką pilota, Florencji z przewodnikiem, Rzymu częściowo z przewodnikiem, częściowo pod opieką pilota, Monte Cassino pod opieką pilota, Neapolu z przewodnikiem, Pompejów z przewodnikiem, Asyżu pod opieką pilota, San Marino pod opieką pilota, Wenecji z przewodnikiem,
  • Opiekę pilota z BT SENIOR (Pilot nie oprowadza po obiektach zabytkowych i nie pełni roli przewodnika);
  • Ubezpieczenie TU EUROPA TRAVEL WORLD gdzie: NW 3000 EUR + KL 30000 EUR + BP 300 EUR (NW – Nieszczęśliwy Wypadek, KL – Koszty Leczenia, BP – Bagaż podróżnego), ubezp. nie obejmuje chorób przewlekłych;

W CENĘ NIE WLICZONO:

  • Napoi do obiadokolacji,
  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów obsługi przewodników miejskich, biletów komunikacji miejskiej, słuchawek – koszt od osoby ok. 70-80 Euro,
  • Opłaty klimatycznej – koszt 10 Euro od osoby,

UWAGA!

Program zwiedzania Rzymu, może być uzupełniony udziałem w Audiencji Generalnej (środa) lub spotkaniem na Anioł Pański (niedziela) na Pl. Św. Piotra lub w Castel Gandolfo w zależności od terminu wyjazdu i programu spotkań Papieża z wiernymi.

Biuro Turystyczne „SENIOR” Warszawa

ul. Mokotowska 9 w godz. 11:00-17:00

btsenior@neostrada.pl

 

dodajdo.com

Tags:

Dodaj komentarz

Stretch Marks Removal
Best Eye Cream
Stretch Mark Cream
Dark Circles Under Eyes
how to get rid of dandruff
Skin Id Reviews
Does Murad Work
how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactiv Work
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work