Wycieka dla seniorów do Sardynii

Wycieka dla seniorów do Sardynii

Jesień jest najodpowiedniejszym okresem na organizowanie wycieczek i zwiedzania miejsc, w których jeszcze nie byliśmy. Jednym z takich miejsc jest zdecydowanie Sardynia. Bajkowe zatoki i piaszczyste plaże wprowadzają w niezapomniany nastrój każdego turystę.

Wycieczka jaką chcemy państwu zaproponować odbywać się będzie w terminie 29.09 – 11.10.2013 roku. Trwa 13 dni, a  trasa to: WARSZAWA, TARVISIO, BOLONIA, LUKKA, PIZA, LIVORNO, OLBIA,STINTINO, OLBIA, GENUA, MEDIOLAN, TARVISIO, WARSZAWA

Sardynia - druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym położona między wybrzeżem Włoch a Tunezją. Niezwykła rozmaitość wybrzeża wyspy, piękne krystaliczne morze, łagodny klimat oraz gościnność mieszkańców to czynniki, które przyciągają na wyspę turystów. Sardynia nazywana jest wyspą skarbów właśnie ze względu na położenie i warunki klimatyczno-krajobrazowe sprzyjające wypoczynkowi. Flora i fauna Sardynii obfituje w niespotykane nigdzie indziej rośliny i zwierzęta, a różnorodność kwiatów sprawia, że wyspa jest kolorowa i pachnąca.Sardyńskie plaże uznawane są za najpiękniejsze w Europie, a to wszystko za sprawą białego, sypkiego piasku oraz przejrzystych wód Morza Śródziemnego, mieniących się kolorami od szmaragdu po turkus.

Hotel Ancora - położony jest w niewielkiej miejscowości Stintino na północnym-zachodzie Sardynii. To tu, w tym regionie, znajduje się druga najpiękniejsza w całych Włoszech i ósma w Europie plaża. Hotel Ancora to trzygwiazdkowy hotel, usytuowany wśród bujnej roślinności, od prywatnej plaży oraz basenu z wodą morską dzieli nas ok. 300 m. Do dyspozycji gości pokoje 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym (WC, umywalka, prysznic), TV, sejf, lodówka, balkon. Wszystkie pokoje mieszczą się w czterech dwupiętrowych budynkach w tradycyjnym sardyńskim stylu z widokami na ogród.

ATUTY IMPREZY:

 • noclegi tranzytowe w drodze „do” i „z” Sardynii w okolicach Tarvisio
 • rejs statkiem w drodze „do” na trasie Livorno – Olbia
 • rejs statkiem w drodze „z” na rasie Olbia – Genua
 • stacjonarny charakter imprez – pobyt w jednym hotelu w trakcie całej imprezy,
 • całodniowa wycieczka na Korsykę do Ajaccio i Bonifacio,
 • wycieczka na Archipelag Magdalena,
 • wycieczka do Alghero + rejs do Groty Napoleona
 • w drodze „do” przejazd malowniczymi drogami TOSKANII
 • w drodze „do” wizyta w : Bolonii, Luce, Pizie,
 • w drodze „z” przejazd przez Mediolan, 

PROGRAM WYCIECZKI :

Dzień I (29.09.2013) – Zbiórka 05:00 Warszawa, al. Wyzwolenia vis a vis postoju TAXI, odjazd autokaru godz. 05:15, przejazd przez Polskę (na terenie Polski przerwa na obiad), Czechy, Austrię do Włoch. Nocleg tranzytowy w Hotelu we Włoszech w okolicach Tarvisio. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień II (30.09.2013) – Po wczesnym śniadaniu wyjazd z Hotelu w kierunku Livorno. Po drodze w wizyta w: Bolonii, Lukka, Piza – spacer z Pilotem po miastach, a w nich :

 • Bolonia: Pizza Maggiore, Kościół San. Petronio, gmach najstarszego uniwersytetu w Europie, Pałac Podesty, fontanna Neptuna;
 • Lukka : spacer po starówce, katedra Św. Marcina, Plac Św. Marcina, mury obronne;
 • Piza: Capio dei Miracoli-Plac Cudów, Krzywa Wieża.

W godz. wieczornych przyjazd do Livorno, zaokrętowanie na promie w kabinach 4 os. z łazienką, wypłynięcie do Olbii o godz. 22:00 (na promie: kawiarnie, restauracje, sklepy, barki, dyskoteka, pokład do opalania), wyżywienie we własnym zakresie.

Dzień III (01.10.2013) – Przypłynięcie na Sardynię do Olbii ok. godz. 07:00. Wyjazd z portu i przejazd do Stintino, ok. godz. 12:00, przyjazd do Hotelu, zakwaterowanie w Hotelu Ancora, pierwsze świadczenie: obiadokolacja.

Dzień III – X (01.10-08.10.2013) – odpoczynek, wycieczki, w trakcie pobytu wyżywienie 2 x dziennie śniadania i obiadokolacje.

Dzień XI (09.10.2013) – Śniadanie, wykwaterowanie z Hotelu i przejazd w kierunku Olbii, w godz. popołudniowych przyjazd do Olbii i spacer z Pilotem po mieście. Ok. godz. 19:00 zaokrętowanie na promie w kabinach 4 os. z łazienką, wypłynięcie do Genui o godz. 22:00.

Dzień XII (10.10.2013) – Przypłynięcie do Genui ok. godz. 08:00. Wyjazd z portu i przejazd w okolice Tarvisio, po drodze wizyta w Mediolanie – spacer z Pilotem po mieście a w nim: Castello Sforcesco imponujący zamek jednej z najpotężniejszych rodzin Italii, Katedra Mediolańska przykład północnowłoskiego gotyku, XIX wieczny pasaż handlowy Galleria i gmach słynnej opery „La Scala”. W godzinach wieczornych przyjazd do Hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień XIII (11.10.2013) – Śniadanie, wykwaterowanie z Hotelu i przejazd w kierunku Warszawy. Po drodze przerwa na obiad we własnym zakresie. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych. Zakończenie imprezy.

 

Termin wycieczki: 29.09– 11.10.2013 (13 dni)

Cena wycieczki od osoby: 980zł + 520Euro

 

CENA ZAWIERA :

 • przejazdy klimatyzowanym autokarem z WC, barkiem, video;
 • 2 noclegi tranzytowe w pokojach 2 / 3 os. z łazienką w Hotelu **/*** : w drodze „do” i „z” ze śniadaniem kontynentalnym na terenie Włoch w okolicach Tarvisio;
 • przeprawa promowa na trasie: „do” Livorno-Olbia i „z” Olbia-Genua wraz z noclegiem na promie w kabinach 4 osobowych z łazienką (w kabinach zakaz palenia);
 • 8 noclegów w Hotelu Ancora *** w pokojach 2 osobowych z łazienką, TV, lodówką;
 • 8 śniadań i 8 obiadokolacji w Hotelu Ancora ***;
 • opiekę pilota z BT SENIOR;
 • ubezpieczenie NNW+KL – TU EUROPA (ubezp. nie obejmuje chorób przewlekłych);
 • wycieczki: Korsyka, Archipelag La Maddalena, Alghero, Sassari,
 • Wycieczki organizowane w czasie pobytu na Sardynii::

 • KORSYKA - (wycieczka na francuską wyspę o włoskiej atmosferze) – wyjazd wcześnie rano, przejazd do portu w Santa Teresa di Gallusa następnie przeprawa na Korsykę do Bonifacio; przejazd do Ajaccio – zwiedzanie stolicy wyspy w tym Muzeum Napoleona (pobyt ok. 3,5 godz.) Powrót do Bonifacio przez Priopriano (w miarę możliwości spacer po mieście). Prom na Sardynię w godz. wieczornych, przyjazd do Hotelu ok. godz. 21:00. Wycieczka uzależniona od częstotliwości przeprawy promowej. Cena opłaty promowej i koszt usługi przewodnika ok. 70 Euro/os.
 • ARCHIPELAG La MADDALENA – (park narodowy złożony z 7 dużych wysp i 20 małych wysepek) – wyjazd wcześnie rano, przejazd do Palau i przeprawa promowa na wyspę La Maddalena z cudownymi zatokami i plażami oraz uroczym centrum miasta o tej samej nazwie. Następnie przejazd na odzianą w dziewiczą przyrodę wyspę Caprera, na której wiele lat spędził i zmarł Garibaldi, wizyta w jego domu. Powrót do Palau, przyjazd do Hotelu w godz. wieczornych. Wycieczka uzależniona od częstotliwości przeprawy promowej. Cena opłaty promowej i koszt usługi przewodnika ok. 35~40 Euro/os.
 • ALGHERO – katalońsko-gotycka architektura Starego Miasta, wąskie malownicze uliczki to pozostałości po czasach, kiedy Sardynia była pod rządami Hiszpanów. Dla chętnych rejs statkiem do przepięknej Groty Neptuna ze złotymi stalagmitami i stalaktytami – mająca 2400 m długości, można się do niej dostać łodzią lub po 656 stopniach na piechotę. Przejazd do hotelu w godz. wieczornych. Cena rejsu statkiem ok. 15~20 Euro/os.
 • SASSARI – drugie co do wielkości miasto Sardynii w średniowiecznym stylu, z jedną z najpiękniejszych na wyspie katedr (św. Mikołaja w stylu romańskim, ze wspaniałymi sklepieniami krzyżowymi z okresu aragońskiego i niezwykłą barokową fasadą z XVII w.) oraz bogato zdobioną fontannę Rosello z XVII w. Miasto znane z produkcji wina i oliwek.

 

W CENĘ NIE WLICZONO:

 • napoi do obiadokolacji,
 • opłaty za prom na Korsykę, La Maddalena i Groty Neptuna oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnika ok. 130~140 Euro/os.
 • opłaty klimatycznej 15 Euro/os.

 

Program imprezy może nieznacznie ulec zmianie z uwagi na warunki drogowe oraz atmosferyczne.

 

Biuro Turystyczne „SENIOR” Warszawa

ul. Mokotowska 9 w godz. 11:00-17:00

btsenior@neostrada.pl

 

 

dodajdo.com

Tags:

Dodaj komentarz

Stretch Marks Removal
Best Eye Cream
Stretch Mark Cream
Dark Circles Under Eyes
how to get rid of dandruff
Skin Id Reviews
Does Murad Work
how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactiv Work
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
How To Get Rid Of Stretch Marks
How to Get Rid of Acne Scars
how to get rid of flakes
How To Talk To Girls
How To Impress A Girl
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work
Stretch Mark Removal Cream
Best Under Eye Cream
Stretch Marks Cream
Dark Circles Under Eyes Men
how to get rid of flakes
SkinId Reviews

Murad Reviews


how to ask a girl out
how to get a girl to like you
Does Proactive Really Work