Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zadbaj o skórę głowy

Zadbaj o skórę głowy – pierwszy i najważniejszy krok do pięknych włosów

To skóra jest początkiem zdrowych włosów. Odżywianie i wygładzanie końcówek wspomaga ich kondycję.

Cebulka włosa gdzie rozmnażają się komórki, wspomagana jest przez brodawkę, gdzie przebiegają, zaopatrujące włos w substancje odżywcze – naczynia krwionośne.

Po pierwsze, współczesny charakter życia – stres, nieodpowiednia dieta, zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia pielęgnacja i nadmierne zabiegi chemiczne mogą znacznie naruszyć delikatna skórę głowy. Na głowie mamy ponad 100 tysięcy mieszków włosowych. Po drugie, każdego dnia w zdrowych warunkach tracimy do 150 włosów, a niesprzyjające środowisko znacznie nadwyręża moc mieszków, prowadząc do ich osłabienia, zwiotczenia –  włosów. W efekcie czego doprowadzamy do częstszego ich wypadania.

Schorzenia skóry głowy

Trzema najczęstszymi schorzeniami, które dotykają obecnie skórę głowy są: łupież, łojotokowe zapalenie skóry, oraz łuszczyca. Problem łupieżu dotyka 50% kobiet, który przychodzi i mija, wyrządzając niestety niezauważalne gołym okiem zmiany na skórze głowy. Na przykład objawia się obfitym złuszczaniem obumarłych komórek skóry głowy i utożsamiany jest nieraz błędnie z suchą skórą głowy. Może wywołać je wiele czynników jak stres, choroba, skłonności dziedziczne i niezbyt dokładne spłukiwanie ciężkich kosmetyków do włosów. Ponadto kolejnym poważnym problemem skóry głowy jest łuszczyca. Ponadto, do poważnych konsekwencji, w tym utraty włosów może prowadzić łojotokowe zapalenie skóry.

Ale ryzyko schorzeń możemy zminimalizować stosując odpowiednie preparaty do włosów, szczotki gumowe lub z włosia. Należy dbać o regularne nawilżanie, utrzymywanie odpowiedniego PH. Nie należy myć włosów zbyt gorącą wodą i najlepiej unikać nadmiernej stylizacji ciepłem.

Podsumowując, szczęśliwie przemysł kosmetyczny czerpiący z darów natury przywraca pielęgnację na łono natury. Skóra głowy zawdzięcza teraz zdrowie, zawartym w szamponach i odżywkach naturalnym wyciągom z roślin.

Olejki pozytywnie wpływające na pielęgnację skóry głowy

Olejek Kamanii – pozyskiwany z nasion świętego drzewa Azji – Ati. Jest jednym z olejków o najsilniejszym na świecie działaniu leczniczym. Po pierwsze działa przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwbakteryjne, pobudza regenerację tkanek. Po drugie zalecany jest w leczeniu chorób włosów i skóry głowy. Olejek ten bardzo dobrze się wchłania pozostawiając efekt uelastycznienia, nawilżenia, odżywienia i odprężenia. Przyśpiesza regenerację naczyń krwionośnych. (Dostępny jedynie w kosmetykach marki REF).

Olejek arganowy – tłoczony jest na zimno ze świeżych orzechów drzewa Argan rosnącego głównie na terenie Maroka. Posiada właściwości lecznicze. Uzdrawia suche, splątane i elektryzujące się włosy. Spektakularnie nawilża, przenika w głąb włosów i mieszków, wzmacnia je i odbudowuje. Jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz w witaminę E – witaminę młodości.

Liście Białej Morwy – wyciąg z nich poprawia mikrokapilarne krążenie, wzmacnia białka – budulec włosów, zwiększa objętość i grubość włosów.

Olej z nasion Żmijowca Zwykłego – jest bogaty w nasycone kwasy tłuszczowe. Są one najłatwiej absorbowane przez struktury włosa, dostarczają substancji odżywczych i strukturalnego wzmocnienia.

Wyciąg z nasion Lnu – zawiera kwasy linolowe oraz witaminy A, D, K, E i F. Daje włosom gładkość i promienny blask oraz większą objętość.

Olej z Orzechów Laskowych – jest jedną z najbardziej nawilżających i ochraniających włosy substancji – zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie. Nadaje włosom zdrowy blask, uszczelnia włókna zachowując kolor, nadaje włosom im elastyczność i sprężystość.

Olej z nasion Drzewa Neem – jest legendarną substancją odżywczą obecną od stuleci w folklorze Indian. Dziś substancja ta używana jest jako silna odżywka bogata w kwasy tłuszczowe nadająca włosom niesamowity błysk i jedwabistość.

Olej z Orzechów Macadamia – zapewnia intensywne nawilżenie suchym, włosom, pozostawiając je wyjątkowo gładkie.

Olej z Orzechów Włoskich – jest źródłem odbudowujących strukturę włosów kwasów Omega, lekkich jak woda i szybko schnących. Wnikają głęboko we włosy poprawiając ich kondycję, gładkość i blask.

Olej Palmowy – bogaty w lekkie lipidy wnikające głęboko w głąb włosa, eliminuje suchość, która jest powodem utraty intensywności koloru.

Olej z nasion Borówki Brusznicy – jest silnie odżywczy i bogaty w antyoksydanty dla długotrwałego nawilżenia włosów i odżywienia cebulek.

Zostaw komentarz