Sarbinowo – czyste przesycone jodem powietrze

Data:

Kategoria:

spot_img

Sarbinowo to miejscowość nadmorska oddalona 7 km od Mielna. Jest to typowa miejscowość wypoczynkowa. Czyste przesycone jodem powietrze, znakomicie wpływa na odnowienie sił i samopoczucie. Atrakcyjne wielokilometrowe i zróżnicowane trasy piesze umożliwiają Państwu uprawianie czynnych form wypoczynku.

Sarbinowo leży blisko brzegu morza, lecz dawniej miejscowość leżała około 1,5 km od brzegu – morze podmywało brzeg. W celu ochrony miejscowości  na początku XX wieku zbudowano kilometrowy mur. Do naszych czasów ocalał neogotycki kościół z 1856 roku. Każdego roku w sierpniu urządzany jest tutaj festyn w czasie odpustu, który przyciąga tłumy odwiedzających. 

Sarbinowo należy do najpiękniejszych miejscowości Gminy Mielno. 

Wieś leży tuż przy samej wydmie i promenadzie gdzie, znajduje się wiele pięknie odrestaurowanych budynków przedwojennych oraz nowoczesne wille i pensjonaty. Czyste piaski plaży, lśniące w słońcu niczym złoto, to walory które od lat doceniają turyści. Wspaniały mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem oraz bogate w jod morskie powietrze, rozległe obszary leśne i brak przemysłu, zagwarantują zdrowy wypoczynek.

Sarbinowo oferuje możliwość wyboru spośród kilku – ciekawych krajobrazowo – tras, które liczą po kilkanaście kilometrów. Przez wieś wiedzie przywydmowy szlak turystyczny, prowadzący przez Chłopy i Mielenko do Mielna. Z Sarbinowa do Gąsek, gdzie znajduje się udostępniona dla turystów latarnia morska jest tylko 5 km. Można przejść się tam spacerem plażą bądź ul. Nadmorską, która za wsią przechodzi w drogę żużlową.

Niewątpliwą atrakcją, szczególnie dla dzieci, jest mini zoo. Znajduje się ono bezpośrednio przy drodze powiatowej wiodącej od Mielna aż do Gąsek, w niewielkiej odległości od głównego skrzyżowania Będzino – Sarbinowo. Na dużym, pełnym zieleni, ogrodzonym terenie w zabudowanych z korowej obrzynki szałasach, zobaczyć można najróżniejsze odmiany pawi, bażantów, kur a nawet świnki wietnamskie i kozy miniaturki. Dla wielbicieli koni przy ul. Południowej znajduje się mała stadnina.

Najcenniejszym zabytkiem Sarbinowa jest neogotycki kościół z 1856 roku pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Dzięki staraniom proboszcza i parafian kościół pięknieje każdego roku. Coroczny festyn organizowany podczas odpustu 15 sierpnia przyciąga tysiące osób. W kościele znajdują się zabytkowe organy z XIX wieku. Tutaj co roku organizowane są liczne koncerty znanych chórów, wybitnych muzyków i śpiewaków operowych. To miejsce bliskie sztuce, muzyce i melomanom.

Turyści bardzo chętnie korzystają z pięknej, piaszczystej sarbinowskiej plaży.

Wczasy wypoczynkowe

Wczasy dla Seniora w atrakcyjnych lokalizacjach w Polsce, nad morzem i w górach.

Turnusy rehabilitacyjne

Oferta pobytów w sanatoriach i ośrodkach rehabilitacyjnych dla Seniora.

Turnusy wielkanocne

Turnusy wypoczynkowe i rehabilitacyjne na Wielkanoc dla Seniora.

Boże Narodzenie i Sylwester

Turnusy wypoczynkowe i rehabilitacyjne na Boże Narodzenie i Sylwester dla Seniora.

CZYTAJ DALEJ

Polecane artykuły