Jak przygotować się do urlopu?

Data:

Kategoria:

spot_img

Choć praca cały czas wre, wysokie temperatury i piękne słońce sprawiają, że myślami jesteśmy już na wczasach. Aby wyjazd był udany, a my w pełni zrelaksowani, warto się do niego przygotować, najlepiej odpowiednio wcześniej. Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie nerwów i jednocześnie wyglądać zjawiskowo, musimy zapomnieć o pakowaniu na ostatnią chwilę. Co zrobić przed upragnionym wyjazdem i czego nie pominąć, podpowiadamy poniżej.

Zadbaj o swoje włosy

Piękne i zdrowe włosy są atrybutem kobiety, dodają jej pewności siebie i sprawiają, że czuje się atrakcyjna. Właśnie dlatego przed wyjazdem na urlop warto udać się do fryzjera by nadać włosom niepowtarzalny wygląd. Szykując się na długo wyczekiwane wakacje należy również pamiętać o ochronie naszych włosów przed słońcem i morską wodą. Pakując walizkę warto wrzucić do niej letnie nakrycie głowy, przeciwsłoneczny fluid do włosów oraz ochronny olejek.

Piękne i gładkie ciało

Metod depilacji jest wiele, a wybór tej najlepszej to bardzo indywidualna sprawa. Maszynki, kremy, depilatory elektryczne, wosk czy coraz modniejsze zabiegi laserowe. Wszystko zależy od naszej wrażliwości na ból, tego ile mamy czasu, jak długotrwały efekt chcemy osiągnąć oraz od zasobności naszego portfela. Jedno jest pewne, przed wyjściem na plażę, trzeba zadbać o piękne i gładkie ciało.

Dieta

Chcąc czuć się dobrze w bikini, musimy również pomyśleć o odpowiedniej diecie. Nikt przecież nie lubi wypływających boczków, fałd na brzuchu czy też paskudnego cellulitu. Dla zdrowia ciała i dobrej kondycji skóry niezbędna jest racjonalna dieta i oczywiście dużo ruchu. Jeśli chcemy zmaksymalizować swoje szanse na wymarzoną figurę, warto sięgnąć po bezpieczne i naturalne preparaty dostępne tylko w aptekach jak np. Saluran. Suplement diety z linii Vitana  dzięki zawartości alg ma działanie detoksykacyjne. Pobudzając wydalanie z organizmu szkodliwych substancji, ułatwia skuteczne odchudzanie.

Manicure i pedicure

Przygotowując się do wyjazdu nie możemy zapomnieć o zadbaniu o nasze dłonie i stopy. Po długiej zimie i chodzeniu w ciężkich butach, nasze stopy zasługują na szczególną uwagę. Zanim założymy więc piękne sandałki czy klapki, musimy zadbać o ich wygląd. Jak? Przede wszystkim trzeba wyeliminować odciski i zgrubiały naskórek, codziennie nawilżać skórę i oczywiście pięknie pomalować paznokcie.

Zakupy przed wyjazdem

Zakupy to coś, co lubi każda kobieta. Dlatego też przed wyjazdem warto sprawić sobie jakiś odjazdowy ciuszek czy też piękne, kolorowe klapki. Nowa rzecz z pewnością sprawi nam radość i doda pozytywnej energii.

Pamiętaj o ochronie przed słońcem

Dla większości z nas wyjazd na wakacje oznacza korzystanie z dobrodziejstw słonecznej pogody. Trzeba jednak pamiętać, że przebywanie na słońcu, nawet w godzinach mniejszego nasłonecznienia, wiąże się z poważnym ryzykiem. Z tego powodu pakując naszą walizkę, nie możemy zapomnieć o filtrach przeciwsłonecznych chroniących przed szkodliwymi promieniami UV. Niezbędne są również okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy. Kapelusz, czapka z daszkiem czy też chusta uchronią nas przed udarem słonecznym, a włosy przed wysuszeniem.

Wakacyjna apteczka

Nikt nie planuje chorowania podczas wakacji, ale jak mówi polskie przysłowie: Przezorny – zawsze ubezpieczony. Aby nasz długo wyczekiwany urlop nie popsuła choroba lub inna niedyspozycja, warto zabrać ze sobą leki wybrane pod kątem specyfiki miejsca do którego jedziemy. W naszej apteczce powinny znaleźć się leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, środki dezynfekujące oraz zestaw plastrów i opatrunków. Dobrze wziąć ze sobą również maść chłodzącą, która jest niezastąpiona zarówno w przypadku obrzęków, ewentualnych stłuczeń jak również oparzeń słonecznych.

Wczasy wypoczynkowe

Wczasy dla Seniora w atrakcyjnych lokalizacjach w Polsce, nad morzem i w górach.

Turnusy rehabilitacyjne

Oferta pobytów w sanatoriach i ośrodkach rehabilitacyjnych dla Seniora.

Turnusy wielkanocne

Turnusy wypoczynkowe i rehabilitacyjne na Wielkanoc dla Seniora.

Boże Narodzenie i Sylwester

Turnusy wypoczynkowe i rehabilitacyjne na Boże Narodzenie i Sylwester dla Seniora.

CZYTAJ DALEJ

Polecane artykuły