5 prostych rad – spakuj się na wakacyjny wyjazd

Data:

Kategoria:

spot_img

Bez względu na to, czy wyjeżdżamy tylko na weekend, na wczasy, turnus rehabilitacyjny, czy jeszcze dłużej, warunkiem udanej podróży często staje się lekki, poręczny bagaż.

Pakowanie to zmora każdego z nas. Co się przyda? O czym nie można zapomnieć? Z czego rezygnować? Przedstawiamy krótki poradnik idealnego pakowania.

1. W co się spakować?

Jedna torba – wiele możliwości. Odpowiednia torba musi być lekka i pakowna. Idealnie, kiedy jest też praktyczna, to znaczy można ją nosić zarówno na ramieniu, jak i ciągnąć za rączkę, na wmontowanych kółkach. Jako bagaż podręczny do samolotu lepiej sprawdzi się torba z miękkiego materiału niż usztywniana walizka – łatwiej zmieści się do luku bagażowego. Pamiętaj, że torba mówi coś o tobie, dlatego ważne jest, by oprócz zalet praktycznych posiadała też te estetyczne.

2. Nie pakuj tego, co znajdziesz na miejscu.

Zadzwoń lub napisz do miejsca, w którym się zatrzymasz. Zapytaj, czy w pokoju dostępna jest suszarka, ręczniki, koc plażowy. Dowiedz się czy na miejscu jest pralnia – to pozwoli znacznie zmniejszyć ilość ubrań w walizce.

Większość niezbędnych kosmetyków można kupić nawet w najdalszych zakątkach świata – często są tańsze niż u nas, a może przy okazji odkryjesz jakiś kosmetyczny hit?

3. Najlepsza pamiątka to ta, którą można założyć.

Zapomniałaś okularów? Potrzebujesz kapelusza albo pareo? Te zakupy potraktuj jako pamiątkę, która jeszcze przez kilka kolejnych sezonów będzie Ci przypominać tegoroczne wakacje.

4. Licz do trzech.

Bez względu na długość wyjazdu, by ubrać się różnorodnie i ciekawie wystarczą Ci trzy zestawy – coś na ciepły i zimny dzień oraz na wieczór. Warunek jest jeden – poszczególne elementy wszystkich zestawów muszą do siebie pasować! Wskazane będzie spakowanie rzeczy w neutralnych kolorach oraz kilku oryginalnych dodatków, które potrafią całkowicie odmienić strój.

5. Rozluźnij się! Masz wakacje!

Zapomniałaś skarpetek? Wzięłaś nie tą bluzkę, co trzeba? Nie przejmuj się – jesteś na wakacjach. W nowym miejscu, gdzie nikt cię nie zna, możesz spróbować nietypowych rozwiązań. Zamiast ulubionej bluzki obwiąż się kolorową chustką. Ciesz się życiem, słońcem i pamiętaj – to tylko rzeczy! Za rok wspominać będziesz to, co przeżyłaś, a nie to o czym zapomniałaś w czasie pakowania!

Wczasy wypoczynkowe

Wczasy dla Seniora w atrakcyjnych lokalizacjach w Polsce, nad morzem i w górach.

Turnusy rehabilitacyjne

Oferta pobytów w sanatoriach i ośrodkach rehabilitacyjnych dla Seniora.

Turnusy wielkanocne

Turnusy wypoczynkowe i rehabilitacyjne na Wielkanoc dla Seniora.

Boże Narodzenie i Sylwester

Turnusy wypoczynkowe i rehabilitacyjne na Boże Narodzenie i Sylwester dla Seniora.

CZYTAJ DALEJ

Polecane artykuły