Busko Zdrój – idealne na wczasy dla seniorów

Data:

Kategoria:

spot_img

Busko Zdrój to doskonałe miejsce na wczasy dla seniora! To miejscowość uzdrowiskowa położona w woj. świętokrzyskim, oddalona 50 km na południe od Kielc. To piękny krajobraz, liczne zabytki i rezerwaty przyrody, jedno z głównych uzdrowisk z unikatowymi walorami leczniczymi. Leży na wysokości 230 m n.p.m., otoczone jest zespołem Parków Krajobrazowych. Panuje tu niezwykły bioklimat: krótkie i ciepłe zimy oraz największa ilość dni słonecznych. Niepowtarzalny skład i działanie wód leczniczych oraz klimat leczą dolegliwości trudne do wyleczenia gdzie indziej.

Busko Zdrój posiada ponadto rzadko spotykany w Europie mikroklimat. Jest to klimat nizinny z cechami kontynentalnymi posiadający lecznicze właściwości w przypadku chorób: narządu ruchu i stanów pourazowych, reumatycznych, niedokrwiennej serca oraz nadciśnienia tętniczego. Klimat posiada także walory hartujące układ termoregulacyjny.

Minister Zdrowia decyzją z dnia 6 listopada 2008 r., w oparciu o przedstawione świadectwa potwierdzające właściwości lecznicze naturalnych surowców i właściwości lecznicze klimatu ustalił dla uzdrowiska Buska-Zdrój następujące kierunki lecznicze dla chorób:

  • ortopedyczno-urazowe
  • układu nerwowego
  • reumatologiczne
  • Choroby kardiologiczne i nadciśnienie
  • Osteoporoza
  • Choroby skóry

Wody siarczkowe

Należą one do bardzo rzadko spotykanych wód leczniczych. Zawierają siarczki z uwalniającym się siarkowodorem. Buska woda siarczkowa zawiera także duże ilości jodu, bromu, fluoru, boru oraz wiele innych mikroelementów. Ilość składników mineralnych stanowi w sumie 1,4 %. Stosowane są do kąpieli, kuracji pitnych oraz do płukania jamy ustnej. Działają przeciwzapalnie, przeciwreumatycznie, odtruwająco i regeneracyjnie. Obniżają poziom cholesterolu i cukru we krwi a tym samym zapobiegają miażdżycy.

Solanki jodkowo – bromkowe

Buskie solanki zawierają szczególnie cenny dla organizmu jod i selen (2,2%). Kąpiele jodkowo-bromkowe stosuje się w niektórych chorobach układu krążenia oraz układu wegetatywnego. Woda jodkowo-bromkowa zawiera ważne biopierwiastki i mikroelementy, m.in.: sód, potas, magnez, selen, żelazo i inne. Selen zawarty w wodzie jest niezbędny dla zdrowia mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych, przeciwdziała powstawaniu nowotworów i powoduje wzrost odporności. Wykazuje także działanie uspokajające oraz relaksacyjne.

Borowina

Borowina to rodzaj torfu leczniczego o specyficznych właściwościach fizykochemicznych. Ma ona szerokie zastosowanie w tzw. zabiegach bodźcowych, szczególnie istotnych przy leczeniu reumatyzmu. Stosuje się ją m.in. w postaci zawijań termicznych, które służą do głębokiego podgrzewania organizmu lub też kąpieli z zawiesiną w postaci pasty, jako środek przeciwbólowy i rozkurczowy. W trakcie zabiegów borowina oczyszcza organizm z ubocznych produktów przemiany materii a dzięki zawartym w niej związkom humusowym działanie również przeciwzapalne, ściągająco, regenerująco i bakteriobójcze.

Wczasy wypoczynkowe

Wczasy dla Seniora w atrakcyjnych lokalizacjach w Polsce, nad morzem i w górach.

Turnusy rehabilitacyjne

Oferta pobytów w sanatoriach i ośrodkach rehabilitacyjnych dla Seniora.

Turnusy wielkanocne

Turnusy wypoczynkowe i rehabilitacyjne na Wielkanoc dla Seniora.

Boże Narodzenie i Sylwester

Turnusy wypoczynkowe i rehabilitacyjne na Boże Narodzenie i Sylwester dla Seniora.

CZYTAJ DALEJ

Polecane artykuły