Czy popołudniowa drzemka poprawi naszą pamięć i koncentrację?

Data:

Kategoria:

spot_img

Każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, której zdarza się ucinać popołudniowe drzemki – albo po to, by nadrobić stracony sen, albo by zrelaksować organizm przed zbliżającym się wieczorem. Te osoby dobrze wiedzą, co robią, ponieważ naukowcy popierają taki relaks, twierdząc, że niesie za sobą korzyści dla naszej pamięci i uważności.

Drzemka to świetny sposób, aby poczuć się bardziej wypoczętym, czujnym, jak również wpływa korzystnie na nasze funkcje poznawcze. Zanim jednak udam nam się zamknąć oko w ciągu dnia to  warto sprawdzić, jak długo powinniśmy spać, żeby przyniosła nam zbawienny rezultat. Pamiętaj ! Jeśli po przebudzeniu czekają na Ciebie zajęcia wymagające czujności to wg. naukowców drzemka ta powinna trwać nie więcej niż 30 minut i najlepiej zakończyć ją kawą.

Zwiększ swoją życiową energię

Krótka drzemka świetne zwiększa naszą życiową energię, pozwalając szczególnie sennym obszarom mózgu odzyskać siły, a dłuższe wpływają bardziej regenerująco, na zdolności mózgu, a dokładnie na aktywację hipokampu czyli na obszar mózgu, który jest znaczący  dla uczenia się i zapamiętywania. Naukowcy wykazali, że jedno- lub dwugodzinna popołudniowa drzemka korzystnie wpływa zarówno na zdolności motoryczne, jak i na zdolność zapamiętywania faktów i wydarzeń.

Pomimo tego że drzemki mają wiele pozytywnych efektów krótkoterminowych, odradza się je osobom cierpiącym na bezsenność. Taka drzemka może jeszcze bardziej utrudnić zasypianie nocą.

Wczasy wypoczynkowe

Wczasy dla Seniora w atrakcyjnych lokalizacjach w Polsce, nad morzem i w górach.

Turnusy rehabilitacyjne

Oferta pobytów w sanatoriach i ośrodkach rehabilitacyjnych dla Seniora.

Turnusy wielkanocne

Turnusy wypoczynkowe i rehabilitacyjne na Wielkanoc dla Seniora.

Boże Narodzenie i Sylwester

Turnusy wypoczynkowe i rehabilitacyjne na Boże Narodzenie i Sylwester dla Seniora.

CZYTAJ DALEJ

Polecane artykuły